Tituly vyhráli David Navarra a Julia Movchesian

Novými mistry České republiky v šachu jsou David Navarra a Julia Movsesian.

Ve dnech 9. – 17. května se v konferenčním sále hotelu Skalský Dvůr v Lísku konalo Otevřené a Mistrovství ČR žen pořádané Šachovým klubem Světla nad Sázavou a Šachovým svazem České republiky. Akce se konaly současně, ale v různých formátech. Otevřený turnaj byl s každým 10 hráčů, zatímco mistrovství žen bylo vyřazovacím turnajem, po kterém následovalo čtvrtfinále, semifinále a finále s předkolem.

GM David Navarro Ovládl open event a vyhrál svůj dvanáctý národní titul o jedno kolo. Současná česká jednička získala 7,5/9 bodů a stala se jedinou neporaženou hráčkou turnaje.

Boj o stříbro byl velmi těsný, s druhým nejmladším účastníkem IM Tomáš Kříž a GM Papula in vlastim, postoupil do finálového kola a umístil se na druhém místě. Kraus si připsal zásadní výhru proti šampionovi z roku 2021 Vojtěchu Plátovi a skončil druhý, Babula totiž černými figurami skončil pouze remízou proti Navarře a musel se spokojit s bronzem.