Titulky dne: Denní aktualizace zpráv z České republiky

21. listopadu 2022

průzkum veřejného mínění Česká republika, Visegrádská podpůrná skupina pro ukrajinské uprchlíky

V průzkumu skupiny zemí Visegrádu kromě Maďarska a Bulharska schvalovala uprchlíky prchající z Ukrajiny většina respondentů ve všech zemích, vyplývá z průzkumu agentury STEM/MARK. Vydáno dnes.

Více než 60 procent Čechů uvedlo, že schvalují vstup ukrajinských uprchlíků do jejich země; Polsko v tomto ohledu projevilo největší solidaritu s Ukrajinou, 80 procent souhlasilo s přijímáním uprchlíků.

Pokud jde o přijímání uprchlíků do svých domovů, je ochotno pouze 12 % Čechů – nejméně ze všech zkoumaných zemí.

Pouze 33 procent Čechů se však domnívá, že by Ukrajina měla vstoupit do Evropské unie, na rozdíl od 66 procent Poláků.

Prostředí Výsledek klimatické konference COP27 „krok vpřed“

Plán zemí OSN vytvořit speciální fond pro země nejvíce postižené změnou klimatu je podle české organizace pro životní prostředí Climate Alliance pozitivním krokem.

Fond finančních prostředků bude fungovat jako kompenzační nástroj poskytovaný zeměmi, které produkují vysoké úrovně emisí.

„Je jasné, že výsledek konference je diktován hlasy fosilních lobbistů a korporací, nikoli potřebami a voláním těch nejzranitelnějších,“ řekla po dvoutýdenním klimatickém summitu COP27 Miriam Makurová, expertka Greenpeace na změnu klimatu. Zprávy ČTK.

Hlavní dohoda z COP27 zachovává závazek omezit globální oteplování na 1,5 °C nad předindustriální úroveň.

přistěhovalectví Od září se do Česka nelegálně dostalo více než 5000 migrantů

Podle jihomoravského policejního prezidenta Leoše Terzela se od konce září pokusilo překročit hranici ze Slovenska do Česka více než 5300 nelegálních imigrantů, uvádí ČTK. Drtivá většina je ze Sýrie, řekl Tarzel o víkendu novinářům. To je asi 100 každý den.

V boji proti přílivu nelegálních přistěhovalců zavedla Česká republika koncem září kontroly na hranicích se Slovenskem. Zpočátku dočasné řešení, ale stále existuje a vyprší kolem poloviny prosince – pravděpodobně však bude opět prodlouženo.

Asi 150 policistů monitoruje pohraniční oblast v reakci na příliv nelegálních přistěhovalců.

zdraví Poplatky za pohotovostní lékařské prohlídky se mohou zvýšit

Podle šéfa České lékařské komory (ČLK) Milana Kupce je poplatek za návštěvu pohotovosti – aktuálně 90 korun – velmi nízký a měl by být více než dvojnásobný, na 200 korun.

Devadesátikorunový poplatek podle Kubka není dostatečně vysoký, aby zajistil udržení dobré služby, s tím, že nízké poplatky mohou zdravotní službu v ČR zhoršit. Ve víkendovém televizním pořadu také uvedl, že nízké poplatky by mohly přispět k zahlcení a přetížení současného zdravotnictví, Zprávy ČTK.

V roce 2008 byl zaveden zákon o placení 90 Kč za návštěvu pohotovosti.

Cestovat Auto na pražských tramvajových kolejích způsobuje cestovní chaos

Zaparkované auto na tramvajových kolejích u Masarykova nádraží dnes narušilo hromadné cestování ranním dojíždějícím.

Krátce před osmou hodinou ranní byl na tramvajových kolejích ohlášen nejedoucí vůz směřující na východ směr Bílá Labuť a Náměstí republiky. Podle Pražské integrované dopravy (PID) byly zasaženy tramvajové linky 3, 6, 12, 15, 24 a 26.

Problém byl vyřešen a služby byly obnoveny přibližně v 8:30

počasí Po mrazivém víkendu očekávejte teplejší počasí

Očekává se, že v celém Česku bude teplejší týden než v předchozích sedmi dnech Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). O víkendu zasáhlo zemi obzvláště chladné počasí, protože velká část země zažila silné sněžení.

V Praze se maximální teploty pohybují mezi 2 až 7 stupni Celsia. Druhá polovina týdne bude teplejší, nejteplejšími dny bude čtvrtek a pátek. Teploty v horských oblastech severu a východu země budou mírně chladnější, ale budou se pohybovat nad bodem mrazu jen s omezeným sněžením.

Navzdory vysokým teplotám bude slunce v hlavním městě z velké části chybět: většinu dní bude deštivo s mírným větrem.

READ  Německo nesnáší jadernou energii v pravidlech EU pro zelené investice | Peníze

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *