Tisíce protestovaly proti uzamčení v Sydney, mnoho zatčeno

Sydney (AFP) – Tisíce lidí vyšly v sobotu do ulic Sydney a dalších australských měst, aby protestovaly proti omezením blokování kvůli dalšímu nárůstu případů. Policie několikrát zatkla poté, co davy prorazily barikády a hodily plastové lahve a rostliny.

Odhalení účastníci kráčeli ze Sydneyského parku Victoria k radnici v centrální obchodní čtvrti a nesli nápisy volající po „svobodě“ a „pravdě“.

V Sydney byla přítomna silná policie, včetně jízdních policistů a pořádkových důstojníků, v reakci na to, co úřady uvedly, že jde o neoprávněnou protestní činnost. Policie potvrdila, že po házení věcí na policisty bylo zatčeno několik lidí.

Policie NSW uvedla, že uznává a podporuje práva na svobodu projevu a pokojné shromažďování, ale protest byl v rozporu s příkazy veřejného zdraví.

„Prioritou policie NSW je vždy bezpečnost širší komunity,“ uvádí se v policejním prohlášení.

Protest přichází, když počet případů COVID-19 ve státě dosáhl dalšího rekordu se 163 novými infekcemi za posledních 24 hodin.

Oblast Greater Sydney byla uzavřena za poslední čtyři týdny a obyvatelé mohli opustit dům pouze s rozumnou výmluvou.

„Žijeme v demokracii a normálně jsem určitě někdo, kdo podporuje práva lidí protestovat … ale právě teď máme problémy procházející střechou a máme lidi, kteří si myslí, že je v pořádku jít ven a možná být každému blízký další na shromáždění, “řekl státní ministr zdravotnictví Brad Hazzard.“.

V Melbourne tisíce protestujících bez masky vyrazili do centra města a skandovali „svoboda“. Někteří z nich zapálili pochodně, když se shromáždili před budovou parlamentu ve Victorii.

Nesli znaky, včetně jednoho, který zněl: „Nejde o virus, ale o úplnou vládní kontrolu nad lidmi.“

Pořádá se protestní shromáždění v Adelaide, která je také uzamčena, s varováním policie, že zatknou kvůli nelegální činnosti.

V pátek 15,4% populace země ve věku 16 a více let dostalo oba bodnutí pro COVID-19.

READ  Rusko uzemnilo svá letadla poté, co ztratilo pokročilé špionážní letadlo A-50: Kyjev

„Jsme za rohem, je to uspořádáno. Dosahujeme známek, které musíme udělat, a nyní se vydává milion dávek týdně,“ řekl předseda vlády Scott Morrison. Takže. “

Federální vláda uvedla, že pošle do Sydney tisíce dalších dávek Pfizeru, zatímco dospělí v největším australském městě jsou vyzýváni, aby „silně zvážili“ AstraZeneca vzhledem k nedostatku dodávek Pfizeru.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *