Tisíce lidí se shromáždily v Peru, aby požadovaly rezignaci levicového prezidenta Castilla

LIMA (Reuters) – Tisíce lidí vyšly v sobotu do ulic po celém Peru a požadovaly rezignaci levicového prezidenta Pedra Castilla, jehož vláda je vyšetřována v korupčních kauzách.

Demonstranti s červenou, bílou a červeně pruhovanou svislou vlajkou andské země a transparenty s protivládními hesly pochodovali směrem ke sjezdu ovládanému opozicí v hlavním městě Limě.

Castillo popsal ty, kteří jsou proti jeho vládě, jako „reakcionáře“ a „nepřátele lidu“.

Policie s přilbami a plastovými štíty vypálila několik kanystrů se slzným plynem ve snaze rozehnat davy. Bezprostředně nebyly hlášeny žádné zranění.

Castillo, který nastoupil do úřadu v červenci loňského roku, přežil dva pokusy o impeachment. Opoziční zákonodárci usilují o nový proces pro prezidenta, přestože Kongres připustil, že nezíská dostatek hlasů.

„Vidíme vládu zapojenou do korupce a Kongres nereaguje,“ řekl Lucas Gersey, konzervativní právník, který byl jedním z organizátorů shromáždění, Peru Reacts.

V říjnu peruánský generální prokurátor předložil Kongresu ústavní stížnost na Castilla, že pravicová opozice doufá, že povede k jeho odvolání z úřadu.

V Peru roste nespokojenost. „Přijdu si pro své děti, moje vnoučata, protože tato vláda se mění v peklo,“ řekla Maria del Pilar Blancas.

„Chtějí, abychom se stali ještě jednou Venezuelou,“ řekla s odkazem na svého jihoamerického souseda, který se ponořil do volného ekonomického zhroucení.

Podobné protesty se konaly v dalších městech po celé zemi, včetně Arequipa, Chiclayo, Cusco a Trujillo, podle zpráv a fotografií odvysílaných místním televizním kanálem Canal N.

Další zprávy Marco Aquino a Sebastian Castaneda v Limě; Napsal Stephanie Eschenbacher; Střih William Mallard

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Suezský průplav začíná bagrovat práce na prodloužení dvojité koleje

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.