Tisíce lidí prchají ze svých domovů, protože po celé Evropě zuří lesní požáry

Gironde, Francie – Jihozápadní hasiči Francie Sobota bojovala za masivní omezení lesní požáry To se rozšířilo na oblast dvakrát větší než Paříž, protože požáry dál zuřily po celém kontinentu.

Po více než týdnu nepřetržitého boje s divokými plameny více než 1000 hasičů a až čtyřmi letadly shazujícími vodu úředníci uvedli, že dva velké požáry v suchých borových lesích jihozápadní Francie byly pod kontrolou, ale nebyly pod kontrolou. vyhasl.

Bylo zničeno více než 50 000 akrů půdy, uvedl místní úřad pro správu Gironde ve vinařské oblasti Bordeaux v zemi. tvrzení Sobota.

Dodala, že z oblasti bylo evakuováno 36 750 lidí, ačkoli 12 000 se od té doby mohl vrátit. V prohlášení se uvádí, že 4 000 dalších se bude moci v sobotu vrátit do svých domovů.

Problémem je vítr, teploty a lesy. „Problémem jsou lesy a extrémně nízká vlhkost,“ řekl NBC News ve čtvrtek v požárním centru Langone hasič podplukovník Eric Florensan.

Řekl, že plameny byly „výjimečné“.

Zemědělci se také podíleli na používání svých vodních vozů k plnění hasičských vozů v předních liniích.

„Mobilizujeme se a snažíme se pomáhat, jak jen můžeme. Máme vybavení,“ řekl ve čtvrtek NBC News jeden farmář Kevin Moragon v ohraničené oblasti Houstonu.

Hasič v pondělí pracuje v regionu Gironde na jihozápadě Francie.PHILIP LOPES/PAUL/AFP prostřednictvím Getty Images

„Je srdcervoucí vidět tak krásnou věc, jak stoupá v kouři a my jsme bezmocní,“ řekl a dodal, že „je to opravdu smutné a cítíte se bezmocní. Vezmete tyhle velké náklaďáky, vezmete je ven a vrátíte se.“

Jinde zachvátily lesní požáry oblasti v desítkách zemí Evropa Tento týden se kontinent vznáší pod silnou vlnou veder.

Ve Španělsku se asi 11 000 lidí evakuovaných kvůli požárům začalo vracet domů a hlavní dálnice v severozápadní provincii Zamora se znovu otevřela o dva dny později.

READ  Čína přijímá zákony proti zahraničním sankcím

Na ostrově Lesbos ve východním Egejském moři byli v sobotu evakuováni obyvatelé, protože masivní požár, který začal v horských lesích, ohrožoval majetek v plážovém letovisku Vatera. Ze silného větru v oblasti je vidět hustý kouř.

Požáry vypukly také v Itálii, Polsku a Slovinsku, kde úřady tento týden vydaly nejvyšší varování před počasím, a hasiči pokračují v boji s požáry v Portugalsku. Spojené království a Francie zaznamenaly v úterý rekordní teploty.

Odborníci spojují extrémní teploty v Evropě se změnou klimatu.

Evropská unie Úředníci začátkem července varovali, že výsledkem je neobvykle horké a suché léto Klimatická změnaVyzval místní úřady, aby se připravily na lesní požáry.

Nedávno vyzvali 27 států, aby lépe koordinovaly reakce na dopady změny klimatu.

„Evropa musí jednat koordinovaně a rychle, aby zvrátila klimatickou krizi,“ řekl ve čtvrtek mluvčí řecké vlády Giannis Oikonomou. S lesními požáry se tento týden potýkají i hasiči jeho země.

„Řešení nelze prezentovat na národní úrovni, protože problém je přeshraniční a obrovský,“ dodal.

Elizabeth Kohr a Megan Fitzgerald hlásí z Gironde ve Francii. Rhoda Kwan hlásila z Taipei na Tchaj-wanu.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.