Time-Lapse ukazuje první přímý přenos z Marsu

Time-Lapse ukazuje první přímý přenos z Marsu

Na oslavu 20. výročí Mars Express Orbiter odvysílala Evropská kosmická agentura vůbec první živé vysílání Marsu, což je historická událost odhalená v pátek během hodiny. 3. června Nově vydaná animace ukazuje rychlou verzi toho, jak živý přenos vypadá.

Během živého vysílání přicházely snímky každých 50 sekund, když bylo plavidlo na palubě Vizuální monitorovací kamera (VMC) pořídila snímky z oběžné dráhy Marsu. Bohužel je uprostřed znatelná mezera, která je výsledkem deště na pozemní stanici Evropské vesmírné agentury v Cebreros ve Španělsku a narušuje telemetrii z orbiteru. Inženýři se podle Evropské vesmírné agentury stále snaží získat ztracené snímky tisková zpráva.

Experiment odhalil některé úhledné rysy Marsu, včetně atmosférických jevů.

„Mars se nyní blíží své jižní zimě,“ vysvětlil člen VMC Jorge Hernandez Bernal ve stejné tiskové zprávě. Na těchto snímcích je vidět jižní polární čepička poblíž polární noci, zatímco sopka Arsia Mons je na levé straně planety. Orografická oblaka jsou v tomto období také běžná a vznikají, když atmosféra proudí do hor a sopečných svahů. „

Na pravé straně videa, dodal Bernal, je v blízkosti polární čepičky pozorován jiný mrak. Tým provedl komplexní studii těchto oblaků ve vysokých nadmořských výškách během období soumraku pomocí VMC a odhalil, že v této konkrétní oblasti planety během této sezóny převládají.

Dosažení tohoto výkonu se ukázalo jako docela náročný úkol, protože VMC potřebovala výhled na planetu ve stejnou dobu, kdy anténa sondy byla neustále obrácena k Zemi, aby mohla okamžitě vysílat data domů. Obvykle jsou pozorování uložena na palubě kosmické lodi a odeslána všechna najednou na Zemi, což může trvat hodiny nebo dokonce dny.

READ  Vědci z Harvardu vytvořili nástroj pro úpravu genů, který může konkurovat CRISPR

„Normálně nemohou být přístroje kosmické lodi namířeny na Mars a komunikační anténu na Zemi současně,“ uvedl v tiskové zprávě James Godfrey, ředitel operací kosmické lodi pro Mars Express. „Když jsme ale před pár týdny hledali nápady, jak svá výročí oslavit, byli jsme realistépan Dr že Mars projde zorným polem VMC, zatímco komunikace bude procházet kolem a nápad se zrodil.“

Toto není nejvzrušující vizuální obraz Marsu, jaký jsme kdy viděli, ale tento experiment nám dává pocit, že stále více překlenujeme propast mezi Zemí a Rudou planetou.

Pro více vesmírných letů ve vašem životě zůstaňte naladěni Cvrlikání a vlastní záložky pro Gizmodo Stránka kosmických letů.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *