Thomas Ballonder: „Moje arménské dědictví je hluboce zakořeněno v mé duši“

Dnešní hudební scéna není můj šálek čaje. Bruno Benetton zahrnoval spoustu cestování a několik koncertů za málo peněz. Byla to však skvělá zkušenost.

Jazyk rockové hudby je angličtina a vaše texty pro vaši skupinu jsou také v angličtině. Myslíte si, že by se do rockové hudby mohly hodit jiné jazyky, včetně slovenštiny?

Ano, existuje spousta skvělých slovenských písní s jejich slovenskými texty. Mezi skvělé slovenské kapely patří: Isabel, Toplatanka, Ilan, Vidic, Metalinda a zajímavými zpěváky s jejich skvělými slovenskými texty jsou: Richard Muller, Peter Lipa, Dzu Orsini, Sona Hornakova! Beata Dubasova, abychom jmenovali alespoň některé. Miluji je. Pro mě je práce s angličtinou o něco snazší. Anglická slova mají několik významů. to, co potřebuji.

Pracovali jste tři roky ve Velké Británii a USA, ale raději jste se vrátili na Slovensko.

Ano, samozřejmě. Nemám tu ani bratry ani sestry a v té době jsem nebyl ani bratranec. Můj dědeček z otcovy strany onemocněl a moje babička z matčiny strany také potřebovala hodně pomoci. Sbalil jsem kufry a vrátil se do Bratislavy na pomoc své rodině.

Myslím, že být napůl arménským vás trochu odlišuje od běžné rodiny herců zvenčí i zevnitř – mám pravdu?

Buďme upřímní. Nikdo se zde nestará o mé arménské kořeny. Polovina populace zde o Arménii nemá ani ponětí, takže si někteří mysleli, že jsem napůl Tatar, Říman, Žid atd. Všechno se pokazilo. Můj vzhled zde není upřednostňován. Ani zde, ani v České republice nedostávám žádné nabídky na filmové role. Jsem vynechán bez ohledu na to, jak dobrá je moje angličtina, čeština nebo ruština. Nakonec jsem se spojil s agentem mladého herce a opravdu doufám, že konečně získám několik zajímavých filmových rolí.

READ  Německo a Nizozemsko se blíží do finále mistrovství světa

Váš dědeček z otcovy strany, Artash Movsesyan, byl původně z Artsakh (Karabach), vaše babička Varvara z Tbilisi. Byl jste v Arménii a co pro vás toto neobjektivní dědictví znamená?

Moje arménské dědictví je hluboce zakořeněno v mé duši. Velmi si vážím arménské kultury a historie. Vždy jsem četl související články o těchto tématech. Stále se cítím Evropan. Mám velmi rád evropskou civilizaci. Můj dědeček byl německého původu a moje babička z otcovy strany byla z maďarské rodiny.

V rozhovoru jste řekl, že jste zjistili, že vaše prababička z otcovy strany byla také Arménem s příjmením Salvian. Ačkoli to nezní arménsky, můžete o tom poskytnout nějaké podrobnosti?

Byla uprchlíkem z Osmanské říše. Její matka viděla její rodný list v Maďarsku; Je napsán arménsky. Objevili jsme to jen před několika lety při prohledávání starých rodinných fotografií. Nemohli jsme uvěřit takové náhodě. To znamená, že mám více než 50% arménské krve.

Vaše matka, Odmilla (Movsisyan) Palonderová, pracuje pro slovenské ministerstvo kultury, kde pracuje na rozvoji arménsko-slovenských kulturních vztahů. Jaký konkrétní arménský projekt jste zahájili?

Uspořádala výstavu věnovanou Arménii a v roce 2015 uspořádala koncert pro slovenské zpěváky v divadle opery a baletu Spendiaryan v Jerevanu a návštěvu ministra kultury Slovenské republiky Marka Madariče. Rovněž uspořádala vystoupení arménských lidových tanečníků na našem nejprestižnějším folklórním festivalu „Východná“. Zvláště v tomto ohledu jsem na ni hrdý. Je velmi talentovanou a loajální organizátorkou. Každý ji za to miluje! Pravda, pracovitá, arménská krása !!!

Jste v kontaktu s Armény na Slovensku? Kdo je mezi nimi více či méně slavný?

Mohu jmenovat následující: Moje drahá přítelkyně je talentovaná arménská zpěvačka a pianistka Karen Sarkissian, která žije na Slovensku a narodila se v Jerevanu. Pak je tu také zajímavá postava, ředitel zpravodajského oddělení slovenské televize Fahram Choguryan nebo další skvělý profesionál Rafael Avnikjan, skvělý a slavný choreograf. Pan Gevorkian je také velmi úspěšný podnikatel a majitel ocelárny na Slovensku nebo pan Bagrat Hagopian, arménský velvyslanec na Slovensku.

READ  Spojené státy přistávají proti České republice ve smíšené čtyřhře v curlingu

Děkuji, Tome, za odpovědi. Doufám, že budete i nadále propagovat arménskou kulturu své matky na Slovensku a obecně se každý Armén, který žije v zahraničí, může stát jakýmsi vyslancem v Arménii.

Děkujeme, že jste nás kontaktovali, prosím! Snažím se dělat maximum. Přestože je mojí domovinou Evropa, vždy, když je to možné, vždy podporuji a posiluji Arménii. Je to pro mě velmi osobní záležitost, i když nemluvím arménsky. Tento vztah je silný a bez jakékoli diskuse. S čím jsem také velmi spokojen, je skutečnost, že můj otec František byl vždy velkým fanouškem arménské kultury a historie, ještě než zjistil, že jeho babička byla salvinistická arménka. Také bych vám chtěl popřát vše nejlepší, hodně zdraví a veselých lidí, ať jste kdekoli!

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.