Thajští protivládní demonstranti se střetli s policií v Bangkoku

BANGKOK (Reuters) – Více než 1 000 protivládních demonstrantů v Thajsku se v sobotu střetlo s policií, což demonstrovalo proti neschopnosti vlády vypořádat se s vypuknutím koronaviru a jeho dopadem na ekonomiku.

Asi stovka policistů v pořádkových výstrojích zablokovala silnici poblíž památníku vítězství v hlavním městě Bangkoku kontejnery a pomocí vodních děl, slzného plynu a gumových projektilů zastavila pochod směrem k sídlu vlády, kanceláře premiéra Prayutha Chan-ocha.

„K potlačení davu byly použity slzné plyny a gumové projektily. Naším cílem je udržovat pořádek,“ řekla novinářům policejní mluvčí Krisana Patancharoen.

Dodal, že demonstranti hodili bombami na stolní tenis, kameny a kuličkami.

Byly viděny desítky demonstrantů, jak byli odvedeni pryč na motocyklech a sanitkách. Erawan Emergency Medical Center uvedlo, že zraněni jsou nejméně dva civilisté a tři důstojníci.

„Chceme, aby Prayut odstoupil, protože lidé nejsou očkováni,“ řekl třiadvacetiletý demonstrant, který ze strachu z následků uvedl pouze své křestní jméno „Om“.

„Nemáme práci a příjem, takže nám nezbývá nic jiného, ​​než protestovat.“

Plně očkováno je asi 6% z více než 66 milionů thajské populace a většina země včetně Bangkoku je pod nočním zákazem vycházení. Shromáždění více než pěti lidí jsou v současné době zakázána.

Několik skupin, včetně bývalých politických spojenců Prayutha, však v posledních týdnech uspořádalo pouliční protesty proti vládě, protože frustrace narůstá nad řešením zdravotní krize. Přečtěte si více

Thajsko v sobotu hlásilo rekordní počet téměř 22 000 nových infekcí COVID-19 za jediný den a nejvyšší úmrtnost, 212.

Země jihovýchodní Asie od loňského pandemie hlásila celkem 736 522 případů a 6 066 úmrtí na koronavirus.

Kryt Banarat Thegumbanat. Úpravy Jacqueline Wong, Kirsten Donovan

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *