Těžké otevření pro obhájce titulu v Montrealu. Petra Kvitová se nevyhnula potížím

Obhajující kanadská tenistka ztratila set při zahájení turnaje WTA 1000 v Montrealu. Češka Petra Kvitová se nevyhnula malým problémům.

Łukasz Iwanek

Bianca Andreescu

PAP / EPA / Na snímku: Bianca Andreescu

Akce se v Kanadě koná poprvé od roku 2019. Tehdy v Torontu byla nejlepší Bianca Andreescu (WTA 8). Domácí čekali na výhru tenisty od roku 1969, kdy vyhrála Faye Urban. V minulé sezóně se turnaj neuskutečnil kvůli pandemii COVID-19. Andreescu zahájil boj o obhajobu titulu porážkou Harriet Dartové (172 světových tenisových šampionátů) 6: 1, 3: 6, 6: 3.

Se sebevědomým vítězstvím v prvním setu nedokázala Andreescuová zlomit soupeřku ve druhém setu. Dart za stavu 3: 1 využil brejku a výhodu se nevzdal. Ve třetím zápase Kanaďan ztratil službu remízou 1: 1, ale z dalších šesti zápasů vyhrál pět.

Ve dvouhodinovém, dvouminutovém zápase byla Kanaďanka třikrát zlomena a ona sama využila pět ze svých sedmi brejkbolů. Dalších 10 bodů jsem získal ze šipek (88–78). Jednalo se o první setkání těchto tenistů na WTA Tour a celkově třetí (bilance 2-1 pro Andreesca).

Podívejte se na video: #dziejesiewsportu: Prezentace jako z hororu! Tak se klub pochlubil novou hvězdou

Petra Kvitová (WTA 12) ve druhém setu vrátila 0: 3 vítězstvím 6: 4, 6: 4 nad Fionou Ferro (WTA 84). Za 89 minut zahrála Češka osm es a svým prvním podáním si připsala 27 z 38. Zachránil jsem tři ze čtyř brejkbolů a měl tři brejky. V Kanadě získala Kvitova titul v roce 2012. Její další konkurentkou bude Argentinka Nadia Bodroska nebo Italka Camila Giorgi.

Victoria Azarenková (WTA 15) porazila Soranu Kirstii (WTA 40) 6: 2, 6: 2 za 74 minut. Běloruska ukrojila devět z 10 brejkbolů a proměnila pět z 11 brejkbolů. V prvním kole se Weronika Kudermetowa (WTA 33) ve třetím setu rozmnožila z 1: 4 a vyhrála 1: 6, 6: 2, 6: 4 Julia Putincewa (WTA 36). Další soupeřkou Rusů bude Maria Scarry z Řecka. Azarenková čeká na vítěze finále 1/8.

READ  Chew This Up: Nová pizza přichází do české vesnice, nové mexické jídlo přichází do Fairfaxu

Ludmiła Samsonowa (WTA 52) zvítězila 6: 4, 5: 7, 6: 4 s Jelenou Rybakinou (WTA 19) po dvou hodinách a osmi minutách. Kazaszaka vyslal 16 es, z toho osm ve druhém setu. Ruska udělala 10 dvojitých chyb, ale také svým prvním podáním získala 43 z 51 bodů. Zasáhl jsem šest z osmi přestávek a měl tři přestávky.

Daria Kasatkina (WTA 27) porazila Petru Martic (WTA 34) 7: 5, 6: 3. Do 85 minut využila Ruska pět brejkbolů ze šesti. A bude hrát ve druhém kole proti Tunisanovi Anasovi Jaberovi. Andreescu čeká to nejlepší z této dvojice ve finále 1/8.

Otevření národní banky poskytované Rogersem(Montreal, Kanada)

První kolo dvouhry:

Anastasia Pavlyuchenkova (Rusko 10) porazila Caroline Garciaovou (Francie) 6: 4, 6: 4.
Lyudmila Samsonova (Rusko) porazila Jelenu Rybakinovou (Kazachstán, 12) 6: 4, 5: 7, 6: 4.
Daria Kasatkina (Rusko)-Petra Martic (Chorvatsko) 7-5, 6-3
Daniel Collins (USA) – Jill Tishman (Švýcarsko) 4: 6, 6: 1, 6: 3
Veronika Kudermova (Rusko) – Julia Butinsua (Kazachstán) 1: 6, 6: 2, 6: 4
Sarah Sorribes (Španělsko) porazila Carol Gao (Kanada) 6-2, 6-3
Donna Vekic (Chorvatsko) porazila Alison van Uytvanck (Belgie, Q) 6-1, 6-2