Tendons, EY a White & Case pracují na restaurování českého vzduchu
Rozpočet Česká letecká společnost Smartwings si v rámci své restrukturalizace půjčila zhruba 76 milionů eur …

Rozpočet Česká letecká společnost Smartwings si v rámci své restrukturalizace půjčila zhruba 76 milionů eur.

Česká republika je jediným státem v Evropě, který nemá program podpory letectví během epidemií. Společnost Smartwings byla zisková před epidemií Govt-19, ale od té doby propustila 600 zaměstnanců.

White & Case pracoval pro skupinu bank, které financovaly Smartwings prostřednictvím půjček v rámci českého vládního programu Govt Plus, který byl schválen v květnu loňského roku. Dentons a Ernst & Young pracují pro společnost Smartwings v procesu restrukturalizace.

Mezi banky patří Proc založená Unicredit Bank České republiky a Slovenska, Komorská banka, česká komerční banka Československá obchodní banka a eská spořitelna.

Úvěr bude zajištěn Exportní záruční a pojišťovací společností (EGIC), českým státním společným podnikem, výměnou za přibližně 76 764 000 od společnosti Smart Wings, která bude splatná za šest let.

Klíčovým aspektem transakce je finanční pomoc českým akcionářům společnosti Smartwings, zejména skupině Unimex, bez níž by si letecká společnost nemohla půjčit od společnosti EGIC. V rámci procesu restrukturalizace získala společnost Smartwings finanční podporu od různých leasingových společností, včetně Lufthansa Technique, a dalších společností, s nimiž spolupracuje.

Společnost Smart Wings působí v České republice, na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Německu.

V důsledku epidemie Govt-19 a souvisejících omezení zavedených českou vládou poklesly příjmy z letadel. Společnost Smartwings podepsala s podporou věřitelů zákaz řešení tohoto problému, který skončil 26. března 2021.

Peníze získané z půjčky a dalších restrukturalizačních opatření budou pro Smartwings více než dost na splacení dluhů, což jí pomůže zvýšit hotovostní rezervy a plně získat zpět své letadlo.

John Linda, partner společnosti White & Case odpovědný za smluvní výbor společnosti, popsal restrukturalizaci ve svém prohlášení jako „významnou“, zatímco předseda představenstva společnosti Smartwings Jimmyne uvedl samostatně: „Společnost Smartwings musí v nadcházejícím finančním období pokračovat v činnosti, aby umožnila finanční dohodu o dokončení procesu omezení. “

READ  Ondrej Kudela zpět v českém týmu pro test mistrovství světa v Belgii | Novinky z fotbalu

Spojenci White & Case Petremerkel, Ontiz Bardot a Clara Kolomasnakova podporovali Lindu.

International Integrated Airlines Group, mateřská společnost British Airways, Iberia, Woolling and Air Links Práva S pomocí linklators v říjnu. Jeden ze severských leteckých spojovacích společností Restrukturalizace v hodnotě 6 miliard USD V prosinci.

Podpisové letectví přijato a Doporučená nabídka k přijetí Prostřednictvím konsorcia instruovaného Kirkland & Ellis a Linklaters v únoru tohoto roku.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *