Téměř polovina české populace je podle průzkumu veřejného mínění připravena na očkování proti ruské vakcíně Sputnik v. Govt-19, a to i bez souhlasu EU.

Téměř 47% Čechů uvedlo, že jsou připraveni na očkování ruskou koronovou virovou látkou Spotnik V, což by mohlo vést k nouzové výjimce od zdravotnických pracovníků v Praze, odhalil nový průzkum veřejného mínění.

Průzkum provedený společností STEM / MARK Research byl proveden na začátku dubna a byla oznámena českými médii o víkendu.Na Rt.com
Rozhovory, možnost nákupu Sputnik V: Vídeň si mohla koupit milion ruských vakcín, říká rakouský Kurs


Většina osob považovaných za ruskou vakcínu jsou muži a starší lidé ve věku od 60 do 75 let, kteří jsou vystaveni vysokému riziku komplikací spojených s virem. Průzkum zjistil, že vakcína je oblíbená u nevzdělaných lidí a obyvatel menších obcí.

Přibližně 53,4% odmítlo možnost Sputnik V. „Veřejná nedůvěra“ Při absenci účinnosti profylaktických léků a Evropské farmaceutické agentury (EMA). EMA je v současné době v procesu přezkoumávání použití Spotnik V, nicméně, navzdory nedostatku 27členných pracovních míst s koronovým virem, se zdá, že to není naléhavé.

Přečtěte si více

To přimělo některé členské státy EU, jako je Rakousko, aby zvážily nákup Spotnik V bez souhlasu Monitorovacího výboru. V sobotu rakouský prezident Sebastian Kurz oznámil, že probíhají rozhovory o získání ruské vakcíny. „Opravdu to skončí,“ A Vídeň si možná koupí milionovou dávku. Maďarsko již používá Spotnik V s čínskou Sinoform.

Zatímco český prezident Miloš Zeman dlouhodobě podporuje použití ruské vakcíny k urychlení zpětného očkování, předseda vlády Andrzej Babis se postavil proti jejímu použití bez souhlasu EU. Nově jmenovaný ministr zdravotnictví Petron Arenberger uvedl, že souhlasí s používáním Spotniku V jako součásti klinického hodnocení.

Určitá nedůvěra vůči vakcíně Spotnik V v České republice je zjevně způsobena protiruským sentimentem, přičemž přibližně 22% respondentů uvedlo, že si nevezmou úder, protože nevěří Moskvě.

READ  UNHCR - UNHCR dává doporučení Radě EU 2022 francouzskému a českému předsednictví

Pokud se vám tento příběh líbí, sdílejte ho s přáteli!

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.