Telekomunikační divize PPF českého miliardáře Kelnera zvažuje IPO pro Setin, Telecom News a ED Telecom

PRAHA: Tým PPF českého miliardáře Petera Kelnera zvažuje počáteční veřejnou nabídku (IPO) pro svou skupinu telekomunikačních sítí CETIN, uvedl v úterý mluvčí.

Mluvčí uvedl po agentuře Bloomberg, že PPF si vybrala banky, aby prozkoumaly možný seznam. IPO může stát CETIN přibližně 4 4 miliardy (4,9 miliardy USD), uvádí se ve zprávě.

„Můžeme potvrdit, že PPN považuje IPO za jednu z možností sady,“ uvedl mluvčí PPF ve svém prohlášení a dodal, že k jakémukoli procesu je stále rychlý komentář.

Recenze IPO neznamená, že PPF opouští telekomunikační podnikání, uvedl.

„Považujeme (naši) investici do CETIN za dlouhodobou a strategickou,“ uvádí se v prohlášení.

Bloomberg uvedl, že ve spolupráci s PPF BNP Paribas SA, Morgan Stanley a Society General SA studuje možnosti včetně IPO.

CETIN provozuje největší datovou a komunikační síť v České republice s více než 45 000 km optických kabelů.

V roce 2019 vykázala tržby ve výši 33 333 milionů před zdaněním, před zdaněním, odpisy a dluhy (EPITDA) 75 753 milionů v roce 2019.

V roce 2015 byl z České republiky vykázán telekomunikační operátor O2 uvedený na seznamu PPF.

Společnost PPF, kterou téměř 100% vlastní Kelner, je nejbohatším obchodníkem v zemi s čistým jměním 19,7 miliard dolarů společností Forbes, která vlastní podniky napříč kontinenty, jako jsou telekomunikace, finance, strojírenství a nemovitosti.

Do poloviny roku 2020 měla aktiva 44 miliard eur.

Tento měsíc společnost PPF představila 29% podíl v Procétované Monetta Cash Bank a snažila se získat většinu sloučením s její jednotkou Airbank.

V roce 2019, poté co rating nedosáhl svých očekávání, PPF upustila od plánů hongkongského kótování svého globálního domácího úvěru na spotřebitelský úvěr.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *