Te Hīkoi Toi: Umělci místo řevu šeptají

Te Hīkoi Toi: Umělci místo řevu šeptají
Pracovala Virginia Woods Jack pro její sbírku do sebe zapadajících oceánských plastů a remurimo (mořské řasy).  Za prací Petry Schober v Susurrations.

dodávané

Pracovala Virginia Woods Jack pro její sbírku do sebe zapadajících oceánských plastů a remurimo (mořské řasy). Za prací Petry Schober v Susurrations.

Strávil jsem nějaký čas s paparazzi. Jedna věc, kterou jsem se o tomto plemeni naučil, je, že jsou mistři pohybů, které napodobují šepot a vrčení. Často se setkávají s hledáním ticha okamžiku a odrážejí ho zpět k nám drásavým stylem, často zpívají hlasitěji než okamžik, ve kterém byl zachycen.

Slovo „susurrations“ jsem si musel vygooglit. Když jsem narazil na Merriam-Websterovu definici „pofoukat nebo zasyčet“, pomyslel jsem si, jak je výstižná. Susurrations Gallery je sbírka prací ženských a nebinárních fotografek v současné době umístěná v Twenty Six Gallery v Newtownu.

Pokračuje v práci na Women In Photography, dobře zavedené novozélandské a australské online platformě pro ženské a nebinární umělce pracující s „uměním založeným na objektivu“.

Přečtěte si více:
* Te Hīkoi Toi: „Podmanivá“ kombinace obrazu a zvuku Serge Tankiana
* Te Hīkoi Toi: vědět, kam jdeme a kde jsme byli
* Te Hīkoi Toi: Kde umění je průsečíkem našeho světa

Kolekci dala dohromady britská fotografická umělkyně a galerijní Virginia Woods Jack. Všestranný aspekt této show je zřejmý v celém textu, protože Woods-Jack záměrně přivádí každého účinkujícího do show a zároveň se nechá vést intuicí. To se odráží v návštěvníkově zážitku z děl, protože každé zhlédnutí má začít inspirací a meditací mysli (přes první skupinu děl) a poté přejít srdcem a poté tělem.

Při vstupu vás přivítají krásné příspěvky Tanya Te Miringa Te Rorarangi Ruka (Ngati Pakau, Ngapuhi). Vesmír dobyla ‚Te Kapehu Whetu‘, nádherná óda na hvězdné mapy, které naši lidé používají k navigaci po noční obloze. Dílo je digitálním propletením dlouhých expozičních hvězdných maleb zobrazujících Kubo (Venuši). Hraje si se stíny stromů, třpytem ranního světla a pohybem větru, který signalizuje cestu vpřed.

READ  Český videotrh - přehled

Tento podivný okamžik stínu a světla odráží role, které naše atua hrají v okamžicích našich životů – pomáhá nám uvědomit si, že hvězdná mapa je skutečně heuristický nástroj, líčí naše nebeské cesty a umožňuje nám existovat v minulosti, přítomnosti a budoucnosti. .

Kromě toho novozélandský a český umělec Bobby Leckner staví do popředí kontrast. Jako umělec experimentálních procesů si Lekner pohrává s naší zvědavostí. Ve své „Sérii Reflex“ (2023) používají barevná pole, složené krajiny, imaginární světlo a senzorické systémy. Tato díla jsou experimentem se světlem a jeho interakcí s povrchem a prostorem způsobem, který je stejně náročný, osvěžující a vzrušující smyslnost.

Iris Joanna Mitchen zkoumá povahu hry v místní zahradě.

dodávané

Iris Joanna Mitchen zkoumá povahu hry v místní zahradě.

Joanna Michin pracuje s fotografiemi, animací a poezií, aby vyprávěla osobní, environmentální, historické a kulturní příběhy. Série zkoumá povahu hry v místním parku. Navazuje na práci vytvořenou během Mechenovy rezidence Toi Poneke (Sonorous Shadow) v roce 2018, která osvětlila tvorbu surrealistických umělců, kteří mají lůna a vztah mezi mateřstvím a kreativitou.

Petra Scheuber, zakladatelka a galerie TwentySix je švýcarská designérka a umělkyně se sídlem v Aotearoa, která zkoumá význam barev a jejich roli v naší radosti a pohodě. Jejich příspěvek „Země snů“ exploduje krásou a kouzlem přírody. Tato díla zobrazují výrazné barvy, světlo a energii aspektů přírodního prostředí a podněcují divákovu představivost k prozkoumání vitality našeho světa.

Tyto obraty barev a světla jsou doprovázeny nádherně rozmarným dílem inspirovaným vodou od Kate van der Drift. Toto je průzkum země a vod Hauraki Plains – projekt Van der Drift začal před pěti lety jako fotografické zkoumání metamorfovaných zemí a křehkosti zbývajících mokřadů. Pomocí procesu bez použití kamery jsou tato díla vzácným mistrovským dílem, které ilustruje vztah mezi vodou, světlem a expozicí.

Dílo Kate van der Drift inspirované vodou v Susurrations, vystavené v TwentySix Gallery.

dodávané / věci

Dílo Kate van der Drift inspirované vodou v Susurrations, vystavené v TwentySix Gallery.

Nakonec Virginia Woods-Jack zachází s vodou jako s archivem paměti, touhy, historie a environmentálního traumatu. Interwoven Stories je reakcí na výzkum doktorky Stephanie Burrellové, jejíž práce se zaměřuje na dopad plastu na naše pobřeží.

READ  Česká republika oznamuje první případ nového viru „Omicron“: nemocnice

Woods-Jack sbírá zbytky světových plovoucích těl, aby vytvořil něco nového, něco, co vypovídá o obrovském úkolu péče o naše vodní cesty. Strašidelné obrázky šedých pláží s jasnými plastovými transparenty přes větrem ošlehané moře jsou zážitkem, který odráží dopad těchto ekologických katastrof na naše pobřeží.

V rámci této práce je toho hodně k vidění, prožívání a prozkoumávání. U takové skupiny není divu, do jakých hlubin nás mohou zavést. S následným a mezinárodním úspěchem za sebou, toto nejsou šepot tichého zázraku, to jsou melodické písně velkých umělců, zpívající z nových výšin.

  • Susurrations je k vidění v TwentySix Gallery v Newtownu do 12. března.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *