Tchajwanští autoři chválí knihy na českém knižním festivalu

Tchajwanští autoři chválí knihy na českém knižním festivalu

Dva tchajwanští autoři se minulý týden zúčastnili Světa knihy Praha v rámci propagačního turné k českým překladům svých knih.

Hsieh Kai-te (謝凱特) a Shieh Zi-fan (謝子凡) se zúčastnili knižního veletrhu pořádaného s Mi:lu Publishing Ltd. Ve stánku nakladatelství byla k vidění díla mnoha tchajwanských autorů přeložená do češtiny.

V sobotu a sobotu nakladatelství pořádalo křty knih a autogramiády Můj mravenčí otec A ona je Popelářské auto a já jsme ho pronásledovaliS podporou Ministerstva kultury.

Foto: CNA

Po knižním veletrhu vystoupí autor a nakladatel na Univerzitě Karlově v Praze, Památníku národního písemnictví, Městské knihovně v Praze, Vědecké knihovně Olomouc a Moravské zemské knihovně v Brně, druhém největším městě republiky.

Mi:Lu Publishing překládá a vydává taiwanská díla do češtiny od svého založení v roce 2014 českým výtvarníkem, ilustrátorem, designérem a vydavatelem Tomášem Ryskem.

Zástupce České republiky Ke Liang-ruey (柯良叡) ocenil roli vydavatele v literární výměně mezi středoevropskou zemí a Tchaj-wanem v posledním desetiletí.

V roce 2020, když předseda českého Senátu Miloš Vistri navštívil Tchaj-wan, tehdejší prezident Tsai Ing-wen (蔡英文) mu předal kopii. Vzpomínky na horu Gilai: Výchova mladého básníka Do češtiny ji přeložil tchajwanský básník Yang Mu (楊牧) a vydalo nakladatelství Mi:Lu, řekl Kay.

Nakladatelství podle něj také přeložilo klasickou českou básnickou sbírku Karla Jaromíra Erbena Draci do mandarínštiny.

Ministerstvo kultury podle něj doporučuje přečíst tuto knihu žákům základních a středních škol.

Svět knihy Praha, který minulý týden probíhal od čtvrtka do neděle, přilákal 801 účastníků ze 40 zemí a regionů, uvedli organizátoři.

Komentáře budou přezkoumány. Udržujte komentáře relevantní k článku. Komentáře obsahující nadávky a obscénnosti, osobní útoky nebo propagace budou odstraněny a uživatel zablokován. Konečné rozhodnutí bude na uvážení The Taipei Times.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *