Tchajwanský premiér jednal o bilaterálních vztazích s českým zástupcem | Tchajwanské zprávy

TAIPEI (Taiwan News) – Premiér Su Cheng-chang (蘇貞昌) se v pondělí (11. července) setkal s českým zástupcem na Tchaj-wanu Patrickem Rumlerem, který se brzy vrátí domů a bude povýšen do čela asijsko-pacifických záležitostí v české vládě. Čtyři roky v Taipei.


Su poděkoval Rumlerovi za jeho úsilí o výrazné zlepšení vztahů mezi Tchaj-wanem a Českou republikou. Předseda vlády uvedl, že návštěva předsedy Senátu ČR Miloše Vístrila v srpnu 2020 byla nejvyšší a největší delegací na Tchaj-wan, uskutečněnou díky Rumlerovi.


Su řekl, že objem obchodu mezi oběma zeměmi v posledních letech výrazně vzrostl. Investice Tchaj-wanu v České republice zaznamenaly velký nárůst, což z něj dělá 10. největšího investora v Evropě, řekl.


Su poznamenal, že když Rusko napadlo Ukrajinu, Tchaj-wan a Česká republika spolupracovaly na pomoci ukrajinským uprchlíkům. Obě země podle něj společně přispěly k boji za svobodu, mír a demokracii.


Upozornil na to český Senát Prošel Na Světovém zdravotnickém shromáždění za Tchaj-wan vystoupila rezoluce na podporu účasti Tchaj-wanu v mezinárodních organizacích a český zástupce. Za tyto činy poděkoval české vládě a Senátu.


Su řekl, že obě země by mohly udělat více pro spolupráci v oblasti vědy a techniky, cestovního ruchu a vzdělávání.


Rumler řekl, že je pro mě ctí dokončit čtyřleté funkční období na Tchaj-wanu. Česká republika a Tchaj-wan jsou podle něj velmi blízcí partneři, které spojují sdílené hodnoty svobody, demokracie a lidských práv.


Oblasti a rozsah spolupráce mezi oběma zeměmi se podle něj neustále rozšiřují. Kromě tradičního obchodu, technologií a humanitních oborů se podle něj rozšířila také na chytrá města, umělou inteligenci, chytré zemědělství a lesnictví.


Römmler řekl, že doufá v usnadnění přímých letů mezi Taipei a Prahou, což by mohlo zkrátit vzdálenost mezi oběma zeměmi a usnadnit užší komunikaci.

READ  Česká republika uvězněna v Surrealistické hře o trůny


Česká vláda také podle něj přišla se seznamem demokratických partnerů v indicko-pacifickém regionu. Tchaj-wan je také na seznamu spolu s Japonskem, Jižní Koreou a Indií, řekl s tím, že česká vláda velmi usiluje o prohloubení vztahů s Tchaj-wanem.


Zástupce uvedl, že Česká republika bude od 1. července do prosince 2022 předsedat Radě Evropské unie a bude prosazovat strategickou politiku EU v Indo-Pacifiku. V záležitostech EU je prioritou restrukturalizace Ukrajiny a posílení celkové bezpečnosti Evropy a ekonomické a demokratické odolnosti.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.