Tchajwanský partner Hsieh, belgický partner vyhrál Pohár čtyřhry na Indian Wells Open

TAIPEI 17. října (CNA) Tchajwanská tenistka Hsieh Su Wei (謝淑薇) a její belgická partnerka Elise Mertensová vyhrály v sobotu Pohár čtyřhry žen na BNP Paribas Open v kalifornském Indian Wells, když porazily Rusku Veroniku Kudermetovou. Elena Rybakina z Kazachstánu.

Duo Tchaj-wan-Belgie porazilo rusko-kazašské duo 7-6 (1), 6-3 v mistrovském zápase, který trval 1 hodinu a 34 minut, a vyhrál prize money $ 414,500 USD.

Vítězství znamenalo, že Mertens úspěšně obhájil titul ve čtyřhře žen na BNP Paribas Open, známém také jako Indian Wells Open, přestože to letos udělal s jiným partnerem.

V tenisovém parku Indian Wells to byl Hsiehův třetí titul. Titul získala s Číňanem Peng Shuai v roce 2014 a s Barborou Strycovou z České republiky v roce 2018.

Byl to také druhý čtyřhrový titul, který letos duo Hsieh-Mertens získalo po červencovém vítězství ve Wimbledonu.

„Byl to opravdu těžký první set,“ řekl Mertens po vítězství.

„Myslím, že to mohlo dopadnout jakkoli, ale myslím si, že v tiebreaku jsme podali silnější výkon než oni.

„Vložili první podání a bylo určitě těžké získat výhodu. Snažili jsme se hrát tvrdě – Su -Wei na síti, já jsem zezadu, abyste mohli přejít. Ve druhém to bylo o něco lepší.“ nastaven, “řekl Mertens.

BNP Paribas Open se obvykle koná v březnu, ale letos byl odložen kvůli COVID-19.

Turnaj je akcí Masters 1000 na turnaji mužů a je turnajem WTA 1000 na turné žen.