Tchajwanský ministr zahraničí a obchodní delegace se chystají cestovat do Prahy

Foto souboru: Tchaj -wanský ministr zahraničí Joseph Wu, Tchaj -pej, Tchaj -wan se 7. dubna 2021 účastní tiskové konference pro zahraniční novináře. Kupující / Ann Wang Reuters_tickers

Tento obsah byl vydán 19. října 2021 – 16:38

Praha (Reuters) – Tchajwanský ministr zahraničí Joseph Wu a obchodní delegace byli v úterý zatčeni. Česká tchajwanská obchodní komora v úterý uvedla, že návštěva Prahy 23. – 27. Byla novým znakem vztahu mezi Evropskou unií a samosprávným ostrovem. .

Tchajwanské ministerstvo zahraničí minulý měsíc oznámilo, že investiční skupina vedená ministerstvy navštíví tři země střední a východní Evropy, aby poděkovala očkovací látce COVID-19 za dary a další podporu.

Kromě České republiky pojede tchajwanská delegace na sousední Slovensko a Litvu.

Říjen Kung Ming-hin, který řídí Národní rozvojovou radu odpovědnou za tchajwanskou politiku průmyslového rozvoje Sněmovna uvedla, že povede delegaci na sérii setkání zaměřených na spolupráci v oblasti špičkových technologií ve dnech 23. – 26.

Návštěva, která zahrnuje návštěvu ministra zahraničí 27. října, vyvolá v Číně odpor, což odsoudil předseda horní komory českého parlamentu Miloš Wiester za svou návštěvu Tchaj -pej v září 2020.

Čína prohlašuje demokratický Tchaj -wan za své vlastní území.

Návštěva delegace je dalším krokem od zahraniční politiky založené na Pekingu, kterou prosazuje český prezident Miloš Zeman.

Zaman se posledních několik týdnů oficiálně držel stranou od radikální politiky, protože čeští komunisté, nejvěrnější spojenec Číny na české politické scéně, ztratili ve volbách 8. – 9. Října poslanecké mandáty. Neurčené onemocnění.

(Reportáž Robert M ல்ல ller v Praze; Úpravy Matthew Lewis)

READ  Český útočník v hodnotě 40 milionů eur na radaru v Barceloně na léto

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.