Tchaj-wan vyšetřuje místní televizní síť poté, co odvysílala falešné zprávy o čínské invazi

Tchaj-wan vyšetřuje místní televizní síť poté, co odvysílala falešné zprávy o čínské invazi


Taipei, Taiwan
CNN

Tchajwanská vláda vyšetřuje místní televizní zpravodajskou stanici poté, co odvysílala znepokojivé falešné zprávy o čínské invazi na samosprávný ostrov.

Během středečního ranního zpravodajství na vládním čínském televizním systému (CTS), který je součástí tchajwanského veřejnoprávního vysílacího systému, síť ukázala několik fiktivních zpráv o Číně vypouštějící rakety na hlavní město Taipei.

Město New Taipei bylo bombardováno raketami komunistické armády. Přístav v Tchaj-peji explodoval, zařízení a lodě byly poškozeny,“ psalo se na jedné nahrávce. „Nepřátelští agenti jsou podezřelí z pálení a ukládání výbušnin na vlakovém nádraží Banqiao.“

Další páska říkala: „Čínští komunisté eskalovali své válečné přípravy a (tchajwanský) prezident vydal nouzový rozkaz.“

Falešné zprávy přicházejí, když Taipei vyjadřuje obavy z možné čínské armády Akce proti ostrovu v důsledku nevyprovokované ruské invaze na Ukrajinu. Komunisticky ovládaná Čína tvrdí, že Tchaj-wan – demokratický ostrov s 23 miliony obyvatel – je nedílnou součástí jejího území, ačkoli mu nikdy nevládla.

Komunistické úřady v Pekingu odmítly vyloučit použití síly k ovládnutí Tchaj-wanu a vojensky na ostrov tlačily, nasměrovaly válečná letadla do oblasti určení protivzdušné obrany a prováděly kolem něj námořní cvičení.

Minulý týden uspořádala Lidová osvobozenecká armáda (PLA) společné cvičení bojové připravenosti kolem Tchaj-wanu, když se skupina šesti amerických dvoustranných zákonodárců setkala s tchajwanským prezidentem Tsai Ing-wen v Tchaj-peji.

Americká podpora Tchaj-wanu, zejména prostřednictvím prodeje zbraní, rozhněvala Peking.

Tchaj-wan tvrdí, že je odhodlán bránit se všem formám agrese. Minulý týden vydalo tchajwanské ministerstvo obrany příručku civilní obrany, která podrobně popisuje, jak by měli obyvatelé reagovat v případě vojenského konfliktu.

Ve středu, poté, co se na obrazovce objevily falešné zprávy, se CTS veřejně omluvila a uvedla, že zprávy byly vytvořeny pro použití během cvičení hasičů a nebyly určeny k vysílání veřejnosti.

READ  Teenager byl obviněn z terorismu za útok na biskupa Saint Mary Emmanuel

Síť také spustila kazety se zprávami, které falešně tvrdily, že na Tchaj-wanu došlo k panickému nakupování kvůli vojenskému konfliktu a že v Nové Tchaj-pej došlo k zemětřesení o síle 7.

Ve veřejné omluvě vydané později ve středu CTS uvedla: „Kromě naléhavého vyjasnění a omluvy našemu publiku prostřednictvím našich vysílacích společností CTS také vysílala naše omluvy na našich různých kanálech. Také jsme sankcionovali příslušné zaměstnance, dozorce a manažery za zanedbání pravidel.“ povinnosti.“

Falešná zpráva se široce rozšířila po platformách sociálních médií a někteří volali po vyšetřování televizní stanice.

Tchajwanská národní komunikační komise v prohlášení uvedla, že protiteroristická agentura je podezřelá z porušování zákonů souvisejících s narušováním veřejného pořádku. Uvedla, že je v procesu zahájení vyšetřování nehody.

Komise uvedla, že obdržela 10 stížností od diváků a dodala, že síti může být za její porušení uložena pokuta až 2 miliony nových tchajwanských dolarů (68 530 amerických dolarů).

Tchajwanský ministr obrany Chiu Kuo-cheng ve středu v parlamentu řekl, že je incidentem „překvapen“ a vyzval veřejnost, aby si informace ověřila, než se k nim vyjádří.

„Je to dobrá lekce pro naše přátele v mediálním průmyslu,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *