Tchaj-wan, USA, Japonsko a Austrálie jednají o plánech pro Globální fórum pro boj proti terorismu v roce 2022 | Novinky z Tchaj-wanu

TAIPEI (Taiwan News) – Japonsko-tchajwanská výměnná asociace (JTEA) hostila 7. zasedání smíšeného výboru Globálního rámce spolupráce a odborné přípravy (GCTF) s tchajwanským ministerstvem zahraničních věcí (MOFA), Americkým institutem pro Tchaj-wan (AIT) a australská kancelář v Taipei v pátek (17. prosince).

Během setkání zástupci čtyř zemí zhodnotili aktivity letošního Globálního protiteroristického fóra a vyměnili si názory na životně důležité oblasti spolupráce v roce 2022, uvádí Globální protiteroristické fórum. společné prohlášení.

Tyto čtyři země uspořádaly 13 virtuálních workshopů Globálního fóra pro boj proti terorismu s podporou sekretariátu Globálního fóra pro boj proti terorismu, týmu specializovaných profesionálů, který byl založen v loňském roce. Velká Británie, Kanada, Slovensko a Izrael se zúčastnily jako hostující hostitelé na různá témata, zatímco tři akce se konaly v České republice, Svatý Kryštof a Nevis a Eswatini.

Globální fórum pro boj proti terorismu rovněž přivítalo australskou kancelář v Taipei jako plnohodnotného partnera platformy. Podle prohlášení plánuje Globální protiteroristické fórum v příštím roce uspořádat workshopy zaměřené na vymáhání práva, spolupráci ve zdravotnictví, udržitelné oceány, rovnost pohlaví, chytré zemědělství, svobodu internetu a digitální ekonomiku.

Globální fórum pro boj proti terorismu bylo vytvořeno s cílem poskytnout platformu, jejímž prostřednictvím může Tchaj-wan přispět k řešení globálních problémů a sdílet své zkušenosti s partnery po celém světě. Od svého založení 1. června 2015 zorganizovala 45 mezinárodních workshopů se 100 zeměmi a asi 3500 vládními úředníky a odborníky.

READ  Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzývá cizince, aby se připojili k „mezinárodní brigádě“ v boji proti Rusku | světové zprávy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.