Tchaj-wan 1,5 milionu dolarů na pomoc ukrajinským uprchlíkům v České republice

Tchaj-wan 1,5 milionu dolarů na pomoc ukrajinským uprchlíkům v České republice

Tchaj-wan daruje 11,5 milionu dolarů vládám pěti států EU na pomoc Ukrajincům prchajícím před válkou v jeho domovské zemi, řekl v úterý ministr zahraničí Joseph Wu.

Celkem bude polské vládě brzy zasláno 6,5 milionu dolarů, 500 000 dolarů Litvě a 1,5 milionu dolarů každému na Slovensko, do Maďarska a do České republiky, řekl Wu na slavnostním daru na svém ministerstvu.

Pět vlád rozdělí finanční prostředky nevládním organizacím ve svých zemích, které pomáhají ukrajinským uprchlíkům, řekl.

Oznámení ve výši 11,5 milionu dolarů přichází týden poté, co tchajwanské ministerstvo zahraničí přislíbilo dar ve výši 3,53 milionu dolarů vládní agentuře pro strategické rezervy ve Varšavě na pomoc ukrajinským uprchlíkům v Polsku.

Všechny peníze, které Tchaj-wan přislíbil pro ukrajinské uprchlíky, byly dosud získány z vládou jmenovaných fondů, které získaly více než 21 milionů dolarů ve veřejných darech a zůstanou otevřené do 1. dubna.

Úterního ceremoniálu se zúčastnilo několik členů diplomatického sboru na Tchaj-wanu, včetně vyslance EU Philipa Krzekorzhevského, Cyrila Kozakovského z Polska, Martina Bodstovaka ze Slovenska a Patricka Rumlera z České republiky.

READ  Český trenér dostal trest na tři měsíce za rasistické nadávky

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *