Tasmánský tygr: Byly nalezeny ztracené pozůstatky posledního tasmánského tygra skrývajícího se na očích

Tasmánský tygr: Byly nalezeny ztracené pozůstatky posledního tasmánského tygra skrývajícího se na očíchCNN

Po desetiletí nikdo nevěděl, kde jsou poslední pozůstatky tasmánského tygra, popř Tasmánská, tygrJejich umístění bylo určeno.

Ukázalo se, že se skrývali na očích – v Tasmánském muzeu a galerii umění (TMAG), v australském ostrovním státě, kde nebyli identifikováni více než 80 let.

Tylacin o velikosti vlka zmizel asi před 2 000 lety téměř ze všech stran kromě Tasmánie. Jako jediný vrcholový predátor vačnatce, který žil v moderní době, hrál hlavní roli v ekosystému ostrova, ale také se stal neoblíbeným u lidí.

Evropští osadníci Tasmánie v 19. století obviňovali thylacin ze ztrát dobytka (ačkoli ve většině případů byli viníky toulaví psi a špatné hospodaření s lidským prostředím) a lovili plachý, polonoční thylacin až do vyhynutí.

Posledním známým thylacinem byla stará samice zajatá pytlákem a prodaná do zoologické zahrady v květnu 1936, podle tiskové zprávy TMAG zveřejněné v pondělí.

Zvíře zemřelo o několik měsíců později a jeho tělo bylo poté převezeno do muzea. V prohlášení se ale uvádí, že zoo nevedla záznamy o prodeji, protože divoký lov byl nezákonný – což znamená, že pytlák mohl čelit pokutě.

To znamená, že badatelé a pracovníci muzea si vůbec nebyli vědomi důležitosti thylacinu ve své sbírce.

Robert Badel, srovnávací psycholog, řekl: „Několik let mnoho muzejních kurátorů a výzkumníků hledalo jeho pozůstatky bez úspěchu, protože v zoologické sbírce nebyl zaznamenán žádný Thylacine z roku 1936, a tak se předpokládalo, že by měl být vyřazen. „její tělo.“ Podle tiskové zprávy z Australské katolické univerzity.

Poté, co byl thylacin přivezen do TMAG, bylo tělo thylacinu staženo z kůže a jeho kostra rozebrána jako součást vzdělávací sady, kterou učitelé muzea používali k vysvětlení anatomie thylacinu studentům, a podle zprávy ji často vynášeli mimo muzeum.

READ  Nizozemsko „přechází znovu do blokování“, aby omezilo Omicron

Během té doby se většina světa mylně domnívala, že další tasmánský tygr, který zemřel v Beaumaris Zoo v Hobartu 7. září 1936, byl posledním známým jedincem svého druhu.

Chyba si uvědomila až nedávno, kdy byla objevena nepublikovaná zpráva taxidermistů v muzeu. Zpráva z let 1936-37 zaznamenala přítomnost thylacinu mezi vzorky zpracovanými v tomto roce – což vedlo k přezkoumání všech thylacinových kůží a koster v TMAG, kde byl identifikován poslední thylacin.

„Je hořkosladké, že záhada kolem pozůstatků posledního tasmánského tygra byla vyřešena a že se zjistilo, že je součástí sbírky TMAG,“ řekla ředitelka TMAG Mary Mulcahyová.

Pozůstatky jsou nyní vystaveny v muzejní expozici thylacinu pro veřejnost.

V posledních letech se tasmánský tygr opět dostal na titulní stránky kvůli pokračujícímu a kontroverznímu úsilí vědců o Vraťte zvíře Prostřednictvím starověkého získávání DNA, editace genů a umělé reprodukce.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *