Tálibán nařídil nevládním organizacím, aby zabránily zaměstnankyním v příchodu do práceCNN

a administrativa Talibanu V Afghánistánu nařídila všem místním i mezinárodním nevládním organizacím, aby zabránily svým zaměstnankyním v příchodu do práce, uvádí se v dopise ministerstva hospodářství, který zaslalo všem licencovaným nevládním organizacím.

Ministerstvo uvedlo, že nedodržení povede k odebrání licencí zmíněným nevládním organizacím.

A ministerstvo v dopise uvedlo – což jeho mluvčí Abdul Rahman Habib potvrdil CNN – že jedním z důvodů rozhodnutí bylo nedodržování pravidel islámského oblékání a dalších zákonů a předpisů platných v Islámském emirátu.

„V poslední době se objevily vážné stížnosti na nedodržování islámského závoje a dalších zákonů a předpisů Islámského emirátu,“ píše se v dopise a dodává, že v důsledku toho „byly vydány pokyny k suspendování všech zaměstnankyň národních a mezinárodních nevládních organizací. .“ . “

Začátkem tohoto týdne vláda Talibanu Vysokoškolské studium pozastaveno Všem studentkám v Afghánistánu.

Mluvčí afghánského ministerstva vysokého školství v úterý CNN potvrdil pozastavení univerzity. V dopise zveřejněném ministerstvem školství se uvádí, že rozhodnutí bylo přijato na schůzi vlády a nařízení vstoupí v platnost okamžitě.

Na čtvrteční televizní tiskové konferenci ministr vysokého školství Talibanu uvedl, že zakázali ženám vstup na univerzity za to, že nedodržují islámské kodexy oblékání a další „islámské hodnoty“, s odkazem na studentky cestující bez opatrovníka. pohyb Vzbudil hněv mezi ženami v Afghánistánu.

Zanechává stopu Další krok V brutálním zásahu Talibanu proti svobodám afghánských žen poté, co v srpnu 2021 ovládla zemi islamistická skupina tvrdé linie.

Organizace spojených národů v sobotu oznámení Talibanu odsoudila.

Ženy musí být zmocněny hrát zásadní roli ve všech aspektech života, včetně humanitární reakce. Prohlášení Organizace spojených národů uvádí, že zabránění ženám v práci porušuje nejzákladnější práva žen a je také jasným porušením humanitárních zásad.

„Toto poslední rozhodnutí jen dále poškodí ty nejzranitelnější, zejména ženy a dívky.“

Dodala, že se pokusí získat schůzku s vedením Talibanu, aby se věc vyjasnila.

UNICEF uvedl, že jde o „křiklavou překážku v oblasti práv dívek a žen (která bude mít strašlivé důsledky pro poskytování zdravotních, výživových a vzdělávacích služeb dětem“.

„UNICEF stojí za každou dívkou a ženou v Afghánistánu a požaduje, aby Taliban okamžitě umožnil všem humanitárním pracovnicím obnovit jejich život zachraňující práci pro ohrožené rodiny a komunity,“ napsal na Twitteru regionální ředitel UNICEF pro jižní Asii George Lariya-Adji.

Amnesty International vyzvala k „okamžitému zrušení zákazu“ a k tomu, aby Tálibán „přestal zneužívat svou moc“.

„Ženy a dívky by neměly být trestány za to, že se domáhají a hájí svá základní práva,“ uvedla v prohlášení. „Právo na práci pro všechny lidi, zejména ženy v Afghánistánu, musí být plně realizováno v souladu s mezinárodním právem v oblasti lidských práv.“

V sobotu promluvil i americký ministr zahraničí Antony Blinken. „Hluboce znepokojen tím, že zákaz Talibanu ženám poskytovat humanitární pomoc v Afghánistánu naruší životně důležitou a život zachraňující pomoc milionům lidí,“ napsal na Twitteru.

„Ženy jsou v centru humanitárních operací po celém světě. Toto rozhodnutí by mohlo být pro afghánský lid zničující.“

Zvláštní zmocněnec USA pro Afghánistán Thomas West v sobotu na Twitteru uvedl, že nejnovější rozkaz Talibanu je „vysoce nezodpovědný“.

Představuje smrtelné riziko pro miliony lidí, kteří jsou závislí na pomoci při záchraně života. Taliban ignoruje svou základní odpovědnost vůči vlastnímu lidu.“

Přestože Tálibán opakovaně tvrdil, že bude chránit práva dívek a žen, ve skutečnosti udělal pravý opak a připravil o těžce vydobyté svobody, za které poslední dvě desetiletí neúnavně bojovali.

Některá z nejmarkantnějších omezení se týkala vzdělávání, protože dívkám byl v březnu znemožněn návrat na střední školu. Tento krok zdevastoval mnoho studentů a jejich rodin Popsala CNN jejich zničené sny Stát se lékaři, učiteli nebo inženýry.

READ  Japonsko vydává výjimečnou výstrahu, Severní Korea odpálí raketu bez varování nad ostrovem

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *