Sýrie tvrdí, že izraelská válečná letadla zaútočila na přístav Latakia

Damašek, Sýrie – Syrská armáda uvedla, že izraelská válečná letadla odpálila rakety na přístav pobřežního města Latakia v úterý v časných ranních hodinách, aniž by si vyžádala ztráty na životech.

Syrská státní média citovala nejmenovaného vojenského představitele, který řekl, že několik raket zasáhlo oblast kontejnerů v přístavu a některé z nich zapálily. Úředník neuvedl žádné další podrobnosti.

Byl to vzácný útok na přístav Latakia, životně důležité zařízení, které do válkou zničené země přivádí většinu syrského zboží.

Syrská státní televize oznámila, že slyšela pět výbuchů v přístavu a masivní požár v oblasti kontejnerů a do přístavu vyrazily hasičské vozy.

Izraelská armáda nic nekomentovala.

Izrael v průběhu let provedl stovky útoků na cíle uvnitř vládou kontrolované Sýrie, ale jen zřídka takové operace uznává nebo o nich diskutuje. Některé údery v minulosti zamířily na hlavní letiště v hlavním městě Damašku.

Izrael však přiznal, že se zaměřuje na základny teroristických skupin spřízněných s Íránem, jako je libanonský Hizballáh, který v Sýrii rozmístil bojovníky. Tvrdí, že útočí na dodávky zbraní, o kterých se předpokládá, že jsou určeny pro tyto skupiny.

Hizballáh bojuje po boku sil syrského prezidenta Bašára al-Asada v desetiletí trvající občanské válce.

Izrael říká, že íránská přítomnost na jeho severní hranici je červená čára a ospravedlňuje své bombardování zařízení a zbraní uvnitř Sýrie.

to myslíš vážně vážíme si toho!

READ  Německá válečná loď míří do Jihočínského moře uprostřed napětí s Pekingem

Proto chodíme do práce každý den – abychom poskytli náročným čtenářům, jako jste vy, povinné čtení o Izraeli a židovském světě.

Zatím máme prosbu. Na rozdíl od jiných zpravodajských kanálů jsme nezavedli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, pro které se The Times of Israel staly důležitými, aby pomohli podpořit naši práci tím, že se připojí Komunita Times of Israel.

Za pouhých 6 dolarů měsíčně můžete pomoci podpořit naši kvalitní žurnalistiku a zároveň si užívat The Times of Israel Reklamy zdarmaa také přístup k exkluzivnímu obsahu dostupnému pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Chcete-li toto přestat vidět, přihlaste se

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *