Sydneyské případy COVID-19 dosáhly rekordní výše, více sil vynutilo uzavření

  • Sydney opět láme denní rekord v nových infekcích
  • Případy v Melbourne klesají, Canberra začíná týdenní výluku
  • Dalších 200 vojáků bude od pondělí pravděpodobně hlídkovat v Sydney

SYDNEY – Reuters

„Tento trend bohužel bude (v některých případech) pokračovat alespoň několik příštích dní,“ řekla novinářům v hlavním městě státu Sydney premiérka New South Wales Gladys Berejiklian.

Vzhledem k tomu, že denní případy COVID-19 dosahují v Sydney rekordní úrovně, je čím dál nepravděpodobnější, že město 28. srpna ukončí devítitýdenní výluku, jak bylo původně plánováno. Úřady hovoří o uvolnění některých omezení, pokud bude očkováno dostatek lidí a počet případů klesne.

V pátek ministerstvo obrany uvedlo, že obdrželo žádost o další jednotlivce na pomoc policii při provádění příkazů k domácí karanténě na nejhůře zasažených předměstích Sydney.

„Obrana se chystá od pondělí nasadit dalších 200 zaměstnanců … na pomoc policejním silám NSW,“ řekl agentuře Reuters mluvčí ministerstva obrany.

Policii v Sydney již pomáhá více než 500 neozbrojených vojáků, včetně monitorování činností spojených s dodržováním předpisů v hotelech a na letištích.

Navzdory téměř sedmitýdenní odstávce v Sydney hlásil stát Nový Jižní Wales 390 nových lokálně získaných případů, většina případů ve městě, překonal předchozí denní maximum 356 zaznamenané v úterý. Denní případy za poslední čtyři dny překročily 300.

Byly zaznamenány dvě nová úmrtí, čímž se celkový počet úmrtí v posledním vypuknutí státu zvýšil na 38.

Několik regionálních měst v Novém Jižním Walesu bylo také uzavřeno kvůli lidem, kteří porušují uzavření Sydney a šíří virus. Jedním z míst největšího znepokojení je město Walgett na dalekém severozápadě Nového Jižního Walesu, kde 80% populace pochází z domorodých zemí.

Austrálie se kvůli obavám z vysoké úmrtnosti v často znevýhodněných komunitách rozhodla upřednostnit očkování své původní populace. Plně imunizováno je však stále méně než 15% domorodé populace v Austrálii.

READ  Nový plán infrastruktury G-7 nabízí alternativu k čínskému pásu a stezce

Berejiklian uvedl, že nárůst vysoce nakažlivé delta varianty nebyl v Austrálii v tomto měřítku nikdy testován.

Některé státy uzavřely své hranice s NSW nebo zavedly omezení vstupu, aby zastavily šíření COVID-19. Australský národní kabinet se sešel v pátek kvůli obavám, že se ohnisko v Novém Jižním Walesu může rozšířit po celé zemi, kde je očkováno pouze 25% lidí starších 16 let.

Předseda vlády Scott Morrison uvedl, že Austrálie rychle zrychluje očkování jedním milionem dávek podaných během čtyř dnů, ale stále je kritizován kvůli pomalému očkování, protože Austrálie stále čeká na převážnou část společnosti Pfizer. (PFE.N) a moderní Sledujte Favorite Vakcíny.

Úřady uvedly, že výluky – nyní ve dvou největších australských městech – Sydney a Melbourne – a hlavním městě země budou v případě setkání s COVID -19 zapotřebí, dokud nebude očkováno alespoň 70% dospělých.

Cíle projektu zdravotnických úřadů NSW 70% očkování bude ve státě dosaženo až v polovině října a 80% očkování v listopadu. Dosažení národního cíle na 80% může trvat do začátku roku 2022.

Navzdory nedávnému propuknutí má Austrálie stále mnohem nižší počet onemocnění COVID-19 než mnoho jiných zemí vyspělého světa, má jen něco přes 38 100 případů a 948 úmrtí.

Ve Victorii bylo zjištěno 15 nových místních případů, všechny v Melbourne, ve srovnání s 21 ve čtvrtek. Z nových případů sedm nových případů strávilo čas v zahraničí a je infekčních, uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Jedenáct je spojeno s aktuálním vypuknutím.

Hlášení Ringo Jose. Další zprávy od Colina Packhama v Canbeře; Úpravy Richard Boleyn a Michael Berry

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.