Sydney trpí nejhorší den pandemie, Victoria vstupuje do šestého uzamčení

Příslušníci australských obranných sil a policie Nového Jižního Walesu hlídkují v ulici na předměstí Bankstownu během delšího uzavírky, aby omezili šíření koronavirové choroby (COVID-19) v australském Sydney, 3. srpna 2021. REUTERS/ Lauren Elliott

  • Sydney zaznamenává největší denní počet zranění, pět úmrtí
  • Victoria vstoupí do 7denního zablokování
  • Austrálie čelí druhé recesi za tolik let

SYDNEY (Reuters) – Sydney ve čtvrtek oznámila ve čtvrtek rekordní počet nových infekcí koronaviry, protože stát Victoria uvedl, že dojde k náhlému týdennímu zablokování, protože Austrálie se snaží zabránit vypuknutí vysoce nakažlivého delta viru.

Sydney, největší australské město a hlavní město státu Nový Jižní Wales, se blíží k sedmému týdnu devítitýdenní odstávky. Za posledních 24 hodin bylo zaznamenáno pět úmrtí a 262 zranění.

Victoria uvedla, že objevila osm nových případů, z nichž většinu nelze vysledovat na známou infekci, což vedlo k týdennímu uzavření více než 6 milionů lidí ve státě později ve čtvrtek večer.

„Nic v tomto není nepovinné. Toto je zablokování, které bude z nejlepších důvodů a pro nejlepší účely vynuceno, abychom tato čísla případů dostali pod kontrolu, abychom je mohli znovu otevřít,“ řekl premiér Victoria Daniel Andrews. reportéři v Melbourne.

Během několika hodin bude Austrálie čelit svým třem nejlidnatějším městům – Sydney, Melbourne a Brisbane – v těžkých uzavírkách, což hrozí, že přivede ekonomiku země o hodnotě 2 bilionů $ (1,5 bilionu $) do druhé recese za mnoho let.

Brisbane nahlásilo ve čtvrtek dalších 16 případů COVID-19, stejně jako předchozí dva dny. Od 31. července je zavřeno.

Region Hunter v Novém Jižním Walesu, kde se nachází druhé největší město státu Newcastle, bude od šesti večerů po šesti nových případech uzavřen.

Úředníci mají podezření, že se virus mohl rozšířit v oblasti Hunter z večírku na pláži poblíž Newcastlu poté, co lidé cestovali ze Sydney, což zjevně porušilo zablokování města.

READ  Vyšel vysoce ceněný „Fotograf divoké zvěře roku 2021“

„Naším nejsilnějším zaměřením … je zjistit, jak se nemoc přenáší, a přenést ji do Newcastlu,“ řekl novinářům v Sydney hlavní zdravotní ředitel NSW Kerry Chant.

vezměte si vakcínu

S přibližně 35 200 případy úmrtí na COVID-19 a 932 se Austrálie vyhýbá vysokému počtu ostatních vyspělých zemí, ale počet očkování patří k nejnižším, přičemž bylo očkováno pouze 20% populace starší 16 let.

Státní zdravotníci uvedli, že čtyři z pěti lidí, kteří zemřeli v Sydney, nebyli očkováni, zatímco jeden užil jednu dávku, apelovali na obyvatele, aby se očkovali co nejdříve.

Byli mezi nimi tři muži ve věku 60 let, muž ve věku 70 let a žena ve věku 80 let, čímž se celkový počet úmrtí v posledním ohnisku nákazy v Novém Jižním Walesu zvýšil na 21.

Zdravotní experti očekávají, že země vydrží výluky a pauzy, dokud nedosáhne vysokého očkování, ale zákonodárci jsou pod rostoucím tlakem, aby uvolnili omezení pro ty, kteří nemohou pracovat.

„Mám štěstí, že jsem v základní službě, takže stále pracuji a stále dostávám zaplaceno. Pro ostatní je to smíšená taška. Někteří lidé to berou dobře a někteří ne tak dobře,“ řekl Kirum O ‚ Dono, obchodní zástupce lékáren na jednom z nejhůře zasažených předměstí Bankstownu v Sydney, agentuře Reuters.

(1 $ = 1,3535 australských dolarů)

(Další hlášení Ringo Jose, Byron Kay a Stevica Nicole Bix.) Editace Jacqueline Wong, Christian Schmolinger a Raju Gopalakrishnan

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.