Sydney čelí „životu nebezpečné situaci“ kvůli přívalovému dešti

Očekává se, že intenzivní systém nízkého tlaku u východního pobřeží Austrálie způsobí během pondělí další silné deště v jižních oblastech Nového Jižního Walesu, i když několik míst ve státě zažilo o víkendu téměř měsíc dešťů.

Asi 100 mm (4 palce) deště by mohlo spadnout v příštích 24 hodinách na širokém pásmu oblastí v Novém Jižním Walesu, od Newcastlu po jižní Sydney, vzdálené více než 300 kilometrů (186 mil), uvedl Met Office.

„Pokud jste v roce 2021 v bezpečí, nepředpokládejte, že budete v bezpečí dnes v noci. Toto je rychle se vyvíjející situace a můžeme vidět postižené oblasti, které předtím neměly povodně,“ řekl Steve Cook, ministr pro nouzové služby NSW. . Nedělní večerní televizní briefing.

Již dříve během dne vyzvala lidi, aby přehodnotili prázdninové cestování s nepříznivým počasím na začátku školních prázdnin.

„Toto je život ohrožující stav nouze,“ řekl Cook.

Více než 200 milimetrů (8 palců) srážek spadlo na několik oblastí spolu s až 350 milimetry srážek, uvedl Bureau of Meteorology a varoval před riziky povodní podél řek Nepean a Hoeksbury.

Camden na jihozápadě Sydney byl pod vodou a Bureau of Meteorology předpověděl, že hladiny vody v oblastech severně od Richmondu a Windsoru severozápadně od Sydney dosáhnou vyšších úrovní než při posledních třech velkých povodních od března 2021.

Silné deště způsobily, že se hlavní přehrada v Sydney v neděli brzy ráno vylila, uvedly vodohospodářské úřady a dodaly, že modelování ukázalo, že únik bude podobný velkému úniku v březnu 2021 na přehradě Warragamba.

„Voda se v přehradách nemá kde držet. Začíná se rozlévat. Řeky tečou velmi rychle a jsou velmi nebezpečné. Hrozí nám proto bleskové povodně v závislosti na tom, kde prší,“ komisařka státní pohotovosti Carlin Yorková. řekl.

READ  Rusko říká, že za energetickou krizi může „krátkozraká“ EU – POLITICO

V Sydney bylo zavedeno asi 70 příkazů k vystěhování, když úřady vyzvaly lidi, aby opustili své domovy, než uvíznou bez proudu.

Vzhledem k tomu, že desetitisíce lidí čelí evakuaci, v severním Richmondu a Windsoru na západě Sydney narostla frustrace poté, co povodně letos potřetí zaplavily tamní domy.

„Skončili jsme. Už to máme za sebou. (Tohle) je na nás moc,“ řekl televizi ABC povodněmi zpustošený obyvatel Windsoru.

Místní občan vyfotografuje v neděli 3. července 2022 zaplavenou silnici v Camdenu na jihozápadě Sydney.

Nejméně 29 lidí bylo zachráněno před povodněmi, včetně jednoho, který uvízl na sloupu na hodinu, zatímco se k nim dělníci snažili dostat.

Tělo muže, který spadl z kajaku, bylo získáno z přístavu v Sydney, uvedla policie s tím, že okolnosti se vyšetřují, ale zřejmě souvisí s větrem.

Federální ministr pro mimořádné události Murray Watt nabídl více vojáků a v pondělí uvedl, že vláda aktivovala satelitní systém nouzového řízení, který má pomoci s úsilím o pomoc při povodních.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.