Švýcarsko hlasuje pro zákaz celoobličejového zakrytí na veřejných místech

Švýcarsko těsně hlasovalo pro zákaz celoobličejového zakrytí obličeje, včetně nikábu a burky, na většině veřejných míst.

Zprávy CNN Kontroverzní referendum prošlo 52,21 procenta hlasů. Je zakázáno zakrývat celou tvář veřejně přístupných míst, včetně ulic, veřejných úřadů, veřejné dopravy, restaurací a obchodů.

Místa uctívání a svatá místa budou ze zdravotních a bezpečnostních důvodů vyloučena. Pro turisty však nebudou udělány žádné výjimky.

Podle zpráv CNN bylo referendum kritizováno náboženskými skupinami, lidskoprávními skupinami a federální vládou. Švýcarská federální rada, švýcarská federální vláda a švýcarský parlament všichni doporučili voličům, aby referendum nepodporovali.

Kritici také tvrdí, že jelikož ve Švýcarsku prakticky nikdo nenosí burku a počet lidí, kteří nosí nikáb, je maximálně méně než tucet, je návrh v zásadě nesmyslný.

Tento návrh předložila pravicová Švýcarská lidová strana, a přestože nezmiňuje islám, ve švýcarských médiích byl podle CNN označován jako „zákaz burky“.

Amnesty International se vyslovila proti výsledkům hlasování a ve svém prohlášení uvedla: „Švýcarští voliči opět souhlasili s iniciativou, která diskriminuje zejména jednu náboženskou komunitu, což vyvolává zbytečné dělení a strach.“

Obecný zákaz burky byl přijat v mnoha evropských zemích, včetně Francie, Německa a Nizozemska. CNN poznamenává, že Výbor OSN pro lidská práva uvedl, že opatření porušují lidská práva muslimských žen a mohou vést k jejich „uvěznění v jejich domovech“.

READ  Představitelé zpravodajských služeb podezřívají za bombovými útoky na Nord Stream partyzány Ukrajiny, což znepokojuje spojence Kyjeva

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *