Svitolinová je mimo Monterrey WTA

Svitolinová je mimo Monterrey WTA

vydáno v: Upraveno:

Monterrey (Mexiko) (AFP) – Nejlepší nasazená ukrajinská Elina Svitolina v pátek vypadla z Monterrey Open a prohrála ve třech setech s Kolumbijkou Camilou Osorio.

Svitolinová, která se po ruské invazi do její vlasti zavázala věnovat všechny své odměny z turnaje ukrajinské armádě, se zdála být v semifinále poté, co vyhrála první set 6:1.

Ale pátý Osorio se vrátil na správnou cestu, než se vzpamatoval z double-breaku a vyhrál třetí set v tiebreaku a zajistil si výhru 1-6, 7-5, 7-6 (7/5).

Svitolinovým odchodem skončil pro světovou patnáctku emotivní turnaj.

A Svitolinová se původně zavázala bojkotovat svůj zápas v prvním kole poté, co remizovala s Ruskou Anastasií Potapovovou.

Ale rozhodnutí WTA a ATP Tours, že ruské hráčky musí soutěžit pod neutrální vlajkou – spíše než pod ruskou – přimělo Svitolinovou soutěžit podle plánu a Potapovovou porazila 6-2, 6-1.

V dalších pátečních zápasech šestá nasazená Španělka Nuria Barezas Diazová porazila krajanku Sarah Sorribesovou 6:3, 1:6, 6:4.

Brazilka Beatrice Haddad Mayaová porazila Češku Marii Pozkovou 4-6, 6-4, 7-6 (9/7).

READ  Více než polovina Čechů ušetří měsíčně méně než 2 000 Kč

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *