Světová zdravotnická organizace sleduje omikronové podvarianty BA.4 a BA.5, jak se šíří po Africe a Evropě

Světová zdravotnická organizace sleduje omikronové podvarianty BA.4 a BA.5, jak se šíří po Africe a Evropě

Dílčí varianty Omicron BA.4 a BA.5 cirkulují v nízkých hladinách v několika zemích jižní Afriky a Evropy, podle Světové zdravotnické organizace.

Dvě varianty vysoce nakažlivého kmene Covid-19 byly detekovány mimo jiné v Botswaně, Jižní Africe, Německu a Dánsku.

Dodala, že BA.4 a BA.5 se zatím nezdají být nakažlivější nebo smrtelnější než původní omikronová mutace, ale že se to může změnit, až bude objeveno více případů. Van Kerkhove zdůraznil potřebu udržovat „robustní“ systémy sledování genomu, které by zemím umožnily sledovat a analyzovat dvě podvarianty kromě předchozích verzí omikronu.

„Ještě je brzy,“ řekl Van Kerkhove během tiskové konference WHO. „Musíme se ujistit, že stále máme schopnost sledovat, sdílet a analyzovat, abychom mohli odpovídat na otázky jako je tato.“ vysílat živě na platformách sociálních médií organizace.

Její prohlášení přišla několik dní po Světové zdravotnické organizaci Řekla, že sleduje několik desítek případů z BA.4 a BA.5, stejně jako dřívější omikronové varianty, jako je BA.1, BA.2, BA.3 a BA.1.

Nová vlna problémů

Je to také proto, že nakažlivější varianta BA.2 pokročila v několika částech světa, což vedlo k nové vlně případů Covid po bezprecedentním nárůstu způsobeném původní omikronovou variantou BA.1 během zimy. Kmen BA.2 je celosvětově dominantní kmen. Ve Spojených státech make-up Asi 85 % nových sériových případů Nejvíce převládá v severovýchodní oblasti země, kde představuje asi 92 % nově sériových případů, podle údajů Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

Nejstarší vzorek BA.4 byl sesbírán v Jižní Africe 10. ledna, ale data ukazují, že „akumulace genomu“ a geografické rozšíření subvarianty je novější, podle Zpráva Minulý týden zveřejnila agentura pro zdravotní bezpečnost Spojeného království. K 8. dubnu hlásila Jižní Afrika 41 případů BA.4, Dánsko tři, Botswana dva a Anglie a Skotsko po jednom.

„Ačkoli je celkový počet genomů malý, jasné geografické rozšíření naznačuje, že varianta je úspěšně přenášena,“ uvedlo ministerstvo zdravotnictví ve zprávě.

Zpráva také uvedla, že k 8. dubnu bylo hlášeno 27 sekvencí BA.5, všechny byly hlášeny v Jižní Africe mezi 25. únorem a 25. březnem. Botswanské ministerstvo zdravotnictví však v pondělí uvedlo, že obdrželo specifikováno Jak BA.4, tak BA.5 mezi plně očkovanými jedinci ve věku 30 až 50 let, uvedla agentura Reuters.

Světová zdravotnická organizace začala sledovat BA.4 a BA.5, protože oba mají nové mutace, které „potřebují další studium, abychom pochopili jejich dopad na potenciál imunitního úniku,“ uvedla agentura Reuters.

Obě varianty mají další mutace v oblasti hrotu, což je část viru používaná k invazi do lidských buněk, a jedinečné mutace mimo tuto oblast, podle Světové zdravotnické organizace. Zpráva Publikováno ve středu. Takové mutace jsou spojeny s „potenciálními imunitními únikovými vlastnostmi,“ uvádí zpráva.

Varianta XE

READ  Benjamin Hall kárá korespondenta Fox News Grega Gutfelda za to, že média chtějí při pokrytí Ukrajiny „emocionální reakci“.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *