Světluška Night Run se vrací do Brna, tentokrát na novém místě hradu Špilberk – Brněnský deník

Světluška, projekt Nadace Českého rozhlasu, zahájil s příchodem jara tradiční sérii Nočních běhů. Další na řadě je Brno, kde se závod pojede ve čtvrtek 28. dubna. Tentokrát místo tradičního parku Lužánky poběží běžci ve 21 hodin na hrad Špilberk. Registrace bude probíhat na místě od 19 hodin. Vstupenka za 500 Kč obsahuje pro každého účastníka tašku do tělocvičny a buď multifunkční šátek nebo čelovku. Obrazový kredit: Viktor Polášek

Brno 19. dubna (BD) – Doprovodný program bude letos zahrnovat vystoupení a workshopy sportovního týmu JUMP IT a místních umělců, aby byla letos pro účastníky extra motivace.

Mužem, který stojí za konceptem Night Run, letos již jedenáctým, je David Podhola, jeden ze zakladatelů akce. Ve spolupráci s producentem Jacobem Druckerem z Punk Film a režisérem Petrem Dvořákem vyrobili videopozvánku „Jump“ na letošní turné. Spolu s Davidem Schwelickem, Judith Bardus a Pavlem Patokem se jako tvář letošního ročníku objevuje také herec a režisér Milana Oetendler.

„Milan je ten, kdo chytře dokazuje, že každý se může stát běžcem s vyšším posláním. Stačí skočit do běhu s námi. Jen v této jednoduché významové paralele je základ letošního spojení. Ve skoku, vysvětlující letošní téma kampaně,“ vysvětlil Podola letošní téma kampaně: Naši zástupci budou vždy běžci s čelovkami nebo světlušky.

Brněnští běžci si mohou vybrat mezi jedním okruhem (3 km) nebo dvěma okruhy (6 km). Není třeba běhat, podporuje se chůze, přičemž účastníci všech věkových kategorií jsou vítáni, aby podpořili dobrou věc. Na podporu svých zaměstnanců se mohou přihlásit i firmy.

Brněnské účastníky čeká hudební zábava zpěvačky Terezy Maškové a DJ Schaffa. Sportovní tým JUMP IT zajistí pro běžce krátká vystoupení a workshopy. Celým večerem bude uvádět Jarka Eliášová z Českého rozhlasu.

READ  Hudba „Pandemic blues“ zvyšuje prodej českých výrobců vinylů | Zábava Styly života

Chybět nebude ani občerstvení od generálního partnera Kaufland, který na akci zajistí i fotobudku. Platformy budou pro další klíčové partnery – Hanu, která se předem postará o rozcvičku a ve svém stánku uspořádá soutěž o ceny, a Českou spořitelnu, která bude hostit předběžnou hru o náhledu. Soutěžící se také budou moci dozvědět o bylinných produktech, které poskytuje Herbadent Ambulance. Partner Hela zajistí světelné dopravní značky ve všech zúčastněných městech. Prostředky vybrané na sbírku Světluška jsou celoročně rozdělovány nevidomým a povzbuzováni jsou zrakově postižení žadatelé bez ohledu na věk. Registrace je otevřena ke hře na www.behprosvetlusku.cz. Pro více informací navštivte www.svetluska.net.

https://brnodaily.com/2022/04/19/brno/svetluska-night-run-is-returning-to-brno-this-time-in-the-new-location-of-spilberk-castle/https://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/04/Fotokredit_Viktor-Poláček-1024×682.jpghttps://brnodaily.com/wp-content/uploads/2022/04/Fotokredit_Viktor-Poláček-150×100.jpgJulie ChretienBrnoZprávyBrno, akce v Brně, novinky, běh, Špilberk, sportSvětluška, projekt Nadace Českého rozhlasu, zahájil s příchodem jara tradiční sérii Nočních běhů. Další na řadě je Brno, kde se závod pojede ve čtvrtek 28. dubna. Tentokrát místo tradičního parku Lužánky poběží soutěžící v …

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.