Švédsko porazilo Skotsko a vrátilo se na jasné druhé místo

Švédsko a Skotsko se podělily o druhé místo v žebříčku se Spojenými státy, které seděly na ledě, když se ve čtvrtek odpoledne střetly tváří v tvář na 16. kole turnaje LGT World Men’s Curling Championship 2022.

Výhra Švédska 8:2 je však odsunula na druhé místo za Kanadu. Švédsko i Kanada mají nyní na kontě sedm výher, ale Kanaďané odehráli méně než jeden zápas.

Dalšími vítězi sezení se stala Česká republika, která porazila Finsko 10:4; Německo porazilo Norsko 10-6; A Švýcarsko porazilo Koreu 9-7.

Švédsko proti Skotsku

Švédsko se brzo ujalo vedení proti Skotsku, když vstřelilo jeden gól v prvním a pak další 2:0 ve druhém.

Ve třetím endu čelil Ross Patterson, čtvrtý hráč Skotska, čtyřem švédským kontrům, ale dokázal je všechny překonat a jedním bodem otevřít skóre Skotska.

Švédsko se ujalo vedení 4-1 v pátém finále a v šestém zápase vyhrál Patterson, ale nepochopil své úhly pohledu a ukradl dva body Švédsku, které vedlo 6-1.

Švédsko porazilo Niklase Edina o dva body a zajistilo Skotsko vedení 8:2.

Švýcarsko proti Koreji

Vyhněte se Švýcarsku, Yannick Svolar © WCF / Alina Pavlyuchik

Když Korea hrála se Švýcarskem, oba týmy měly reálnější šance na play-off.

V pátém se Švýcarsko ujalo vedení 4:2, zatímco čtvrtý nasazený Kim Soo-hyuk z Koreje zaznamenal dva body a vyrovnal zápas na 4:4.

V dalším konci Yannick Schwartz, který se vyhnul Švýcarsku, zaznamenal dva body a trefil doma sadu kamenů, aby získal zpět vedení 6-4.

Švýcarsko vedlo 8-7 a postoupilo do desátého finále. Korea měla blízko k ukradení jednoho, aby hru znovu vyrovnala, ale rozhodčí se velmi těsným zákrokem rozhodl přiblížit švýcarský kámen a získat tak další bod za vítězství 9-7.

Pro Švýcarsko je to šesté vítězství, nyní se dělí o čtvrté místo se Skotskem. Později Svaller řekl: „Jsme velmi rádi za to vítězství, zvláště když se podíváte na úrovně. Potřebovali jsme to, dokážou házet velmi přesně, je to těžké.“

READ  Český free-diver překonal světový rekord v nejdelší plavání pod sněhem

„Naše poslední dva zápasy nebyly dobré. Mohli jsme jít vlastní cestou a vyhrát oba. Jsme rádi, že se nám to povedlo, a teď budeme mít zítra dvě výhry.

Norsko proti Německu

Mark Muscatwitz z Německa © WCF / Alina Pavlyuchik

Německo se v této části střetlo s Norskem a Norsko se dostalo do vedení 2-1, přičemž Německo vedlo o tři body, 4-6, s výjimkou Sixtena Todseka ve třetím.

Němci stále drželi vedení 5-4 a v sedmém Norsko získalo svůj poslední kámen Magnus Ramsfzel dvěma body na 6-5.

Německo vyhrálo 10-6, když Nor Ramsfzel úplně minul poslední kámen desátého finále.

Výsledek vyrovnal Německo s 5 výhrami a šancí na play-off. Po zápase Totzek řekl: „Měli jsme problémy s balanční váhou, ale nakonec jsme to zvládli.“

Moe obecně řekl: „Jsem spokojený s tím, jak jsme hráli v našich hrách, ale ne s výsledky. Hráli jsme těsné zápasy a možná jsme vyhráli, ale ne. Jedna nebo dvě další výhry by byly užitečné, ale nyní není nic možné – další dvě výhry k šestému.“

Finsko vs. Česká republika

Přeskočit Česko, Lucas Klima © WCF / Alina Pavlyuchik

V utkání mezi Českem a Finskem se Češi ujali vedení 5:2, když skončili na čtvrtý pokus, když se finský kapitán Kale Kiskinen pokusil vyklidit dům. Jenže se nalepil český kámen, aby jim dal zloděje.

V dalším konci byl Kiskinen ve své konečné remíze příliš vysoko a přepustil další dva body českým hráčům.

Češi o přestávce vedli 8:2 a vyhráli 10:4.

Výsledky relace 16: Česká republika 10-4 Finsko; Skotsko 2-8 Švédsko; Německo 10-6 Norsko; Korea 7-9 Švýcarsko.

Připojte se ke Světové curlingové federaci na LGT World Men’s Curling Championship 2022 Cvrlikání, Instagram, Facebook A வெய்போ A hledat hashtagy # WMCC2022 # Curling

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.