Supermasivní černá díra požírá hvězdu a její zbytky vrhá na Zemi

Supermasivní černá díra požírá hvězdu a její zbytky vrhá na Zemi

Supermasivní černá díra spolkla hvězdu, roztrhla ji na kusy a vypudila z jejího středu jedinečný paprsek světla.

v Zpráva o vědeckém výzkumu Astronomové ve středu uvedli, že dříve neznámá černá díra se pozorovatelům stala známou, když hvězda prošla velmi blízko a pohltila ji.

Astronomové poté pozorovali po proudu „dosvit“ od kataklyzmatu, který odborníci nazývají přílivová porucha (TDE), směřující přímo k směrem k zemi.

„Událost začala, když se zlověstná hvězda přiblížila k supermasivní černé díře (SMBH) po téměř parabolické dráze a byla roztržena na proud plynných úlomků,“ píše se v novinách, které vyšly 30. Přibližně polovina hmoty zůstala vázána na černou díru, prošla obecnou relativistickou indukcí, když plyn klesal zpět ke středu, a pak vyvolal silné otřesy v bodě samokřížení.

Astronauti jsou v šoku, když černá díra vyvrhne hvězdy

Vědci uvedli, že proudící paprsek – AT2022cmc, neboli „křivka infračerveného/optického/ultrafialového světla“ – byl zpočátku červený, než se během čtyř dnů rozpadl a zmodral.

Astronomové dodali: „Optická a ultrafialová pozorování odhalila rychle slábnoucí červenou ‚záři‘, která rychle přecházela na pomalou modrou ‚náhorní plošinu‘, což umožňuje studium dvou složek vyplývajících z narušení slapu: relativistického výtrysku a tepelné složky připoutané hvězdy. trosky se hromadí na černé díře.“ .

Pozůstatek výbušniny byl tak jasný, že astronomové detekovali TDE trpasličí galaxie Milion světelných let daleko.

Dokument dodal: „Pozorování jasného izotopu na jiných vlnových délkách, včetně rentgenového záření, mt a rádia, podporují interpretaci AT2022cmc jako proudícího TDE obsahujícího synchrotron.“

Nekontrolované čínské rakety na Zemi, NASA kritizuje riziko „ztráty života“.

TDE byla objevena v únoru 2022, předtím, než Science News obdržela článek o tom v dubnu 2022, a papír byl nakonec přijat v říjnu 2022.

TDE byly pozorovány již dříve, jako například AT 2020neh v červnu 2020.

Tento počáteční objev astronomům povede k nalezení nových TDE a trpasličích galaxií, řekl Ryan J. Foley, spoluautor a astronom z Kalifornské univerzity v Santa Cruz.

„Tento objev vyvolal široké vzrušení, protože můžeme využít události přílivových poruch nejen k nalezení více mezomasy.“ černé díry v klidových trpasličích galaxiích, ale také k měření jejich hmotnosti.

Toto zjištění zahrnuje roky výzkumu, protože vzdálená galaxie byla poprvé pozorována v červnu 2020 a je potvrzena daty z Young Supernova experimentu Young Supernova. Znovu pozorováno od 1. července 2020 do 17. července 2020; Poté od 5. srpna 2020 do 6. září 2020.

„Během 24 měsíců provozu YSE jsme pozorovali pouze jednu událost podobnou AT 2020neh, přičemž každá pozorovala pole asi 6 měsíců. To se rovná jedné události za rok v rámci objemu pozorování YSE,“ píše se v novinách.

Kliknutím sem zobrazíte aplikaci FOX NEWS

Tyto unikátní objevy by mohly vést k dalším objevům ve vzdálených galaxiích, které by jinak byly nedetekovatelné bez viditelného světla z exploze.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *