Superman, Popelka a Minoni dávají českým dětem panáky COVID-19

Praha 8. ledna (Reuters) – Postavičky Supermana, Popelky a Miniona z filmů, komiksů a pohádek byly v sobotu přivítány v očkovacím centru COVID-19 v Praze, aby jim ulevily nervy při očkování dětí.

Navzdory stagnujícím infekcím koronavirem za poslední měsíc se Česká republika snaží zvýšit proočkovanost v rámci přípravy na variantu koronaviru Omicron. Vakcíny zaostávají za ostatními zeměmi EU.

Vzhledem k tomu, že nyní mají nárok na vakcínu děti ve věku 5-11 let, pomáhá očkovaným dětem dobře oblečený personál v jednom z největších očkovacích center v české metropoli.

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

„Řekli jsme si, že by bylo hezké oslavit den jen pro děti,“ řekla Nikola Melisarová, pracovnice očkovacího centra oblečená ve sněhu. „Protože se děti obvykle vakcíny bojí, rozhodli jsme se pro zítra pohádku a byla o něco sladší.“

Podle Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí je 62,4 % z 10,7 milionů obyvatel plně proočkovaných, v porovnání s 68,6 % v celé Evropské unii.

Česká republika začala dávat panáky dětem ve věku 5-11 let v polovině prosince. Podle údajů ministerstva zdravotnictví bylo k pátku této věkové skupině podáno 27 000 vakcín.

Některá miminka pláčou, ale méně pláčou, když mluví se svými oblíbenými postavami.

„Myslím, že je to správné (u vakcín), je to jediný způsob, jak se infekce zbavit,“ řekl Jaroslav Gottner, který přivedl na očkování svého devítiletého syna.

Zaregistrujte se nyní a získejte neomezený bezplatný přístup na Reuters.com

Zpráva Jiri Scale, Jason Howet, editace Timothy Heritage

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.