Superman, Popelka a Minions dávají českým dětem screenshoty COVID-19

Napsal Jerry Scales

PRAHA (Reuters) – Mezi postavy z filmů, komiksů a pohádek, které v sobotu přivítaly děti v pražském očkovacím centru proti COVID-19, aby si uklidnily nervy, patřili Superman, Popelka a Minion.

Navzdory útlumu případů koronaviru v posledním měsíci se Česká republika snaží zvýšit proočkovanost v rámci přípravy na variantu koronaviru Omicron. Očkování za ostatními zeměmi EU zaostává.

Vzhledem k tomu, že děti ve věku 5-11 let mají nárok na vakcínu, pomáhal dětem, které přišly na očkování, uniformovaný personál jednoho z největších očkovacích center v české metropoli.

„Řekli jsme si, že bude lepší mít den jen pro děti,“ řekla Nikola Melicharová, pracovnice očkovacího centra, oblečená do sněhobílého oblečení. „A protože se děti trochu bojí očkování, rozhodli jsme se, že to bude luxusní den, aby byl zábavnější.“

Podle Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí bylo v celé Evropské unii plně očkováno asi 62,4 % populace země s 10,7 miliony lidí, ve srovnání s 68,6 % v celé Evropské unii.

Česká republika začala s očkováním dětí ve věku 5-11 let v polovině prosince. Údaje ministerstva zdravotnictví ukazují, že do pátku bylo této věkové skupině podáno něco málo přes 27 000 injekcí.

Některé děti plakaly, ale plakaly méně, když si povídaly se svými oblíbenými postavami.

„Myslím, že je to správné (očkování). To je jediná cesta z epidemie,“ řekl Jaroslav Kuttner, který vakcínu přinesl svému devítiletému synovi.

(Zprávy Jerry Scales, psaní Jason Hovett, střih Timothy Heritage)

READ  Německo uzavřelo rakouské a české hranice, když vzrostly obavy z COVID-19

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.