Studie zjistila, že kdysi žilo dvě a půl miliardy dinosaurů T-Rex

Studie zjistila, že kdysi žilo dvě a půl miliardy dinosaurů T-Rex

Vědci poprvé odhadli, kolik dinosaurů rex, takzvaný král dinosaurů, kteří se kdysi potulovali po Zemi.

proč tě to zajímá: Počet je ohromující: 2,5 miliardy Tyrannosaurus rex žilo a zemřelo téměř 2,4 milionu let, tento druh přežil na planetě, podle nové studie, která má být zveřejněna v časopis Věda v pátek.

studovat Může to pomoci nastavit kontext Fosilní záznam A nedostatek určitých prehistorických fosilních tvorů, podle vedoucího výzkumníka Charles MarshallŘeditel muzea paleontologie na Kalifornské univerzitě.

  • „Myslím, že je pro mě úžasné, že jsme mohli přijít s číslem,“ řekl Marshall Axiosu. „Někteří lidé se mě zeptali:“ Jak se vaše číslo srovnává s ostatními čísly z celkového počtu, který kdy žil? „Odpověď zní ne, protože tam nic nebylo.“

Jak to funguje: Tým vědců nebyl schopen použít omezený fosilní záznam k odhadu počtu druhů, takže místo toho použili Damothův zákon, který popisuje vztah mezi hustotou populace a tělesnou hmotou.

  • Vztah, který se používá v populační ekologii, obecně uvádí, že druhy s větší velikostí těla mají tendenci mít nižší populační hustoty.
  • Vědci poté vypočítali průměrnou tělesnou hmotnost v T. rex a usadili se v průměru 5 200 kg (asi 11 460 liber).
  • Pomocí tělesné hmotnosti a hustoty populace tým vypočítal, že druh má hustotu populace asi jednoho jedince na 40 čtverečních mil.

Podle čísel: S touto informací a odhadovanou geografickou oblastí, kterou tento druh zaujímá, byli vědci schopni odhadnout, že asi 20 000 T. rex by bylo naživu, kdykoli by druh žil na této planetě.

  • Chcete-li zjistit celkový počet ptáků T. rex, kteří chodili po Zemi, tým zdvojnásobil počet stálých druhů o počet generací (přibližně 127 000), které určil vydělením toho, jak dlouho druh přežil, odhadovanou dobou generace 19 let.
  • Vědci poznamenávají, že odhadovaná hustota populace tohoto druhu by se promítla do přibližně 3800 T. rex v oblasti o velikosti Kalifornie a pouze na dvě v oblasti o velikosti Washingtonu, DC.
READ  Astronauti možná budou muset přehodnotit konzumaci salátů ve vesmíru

Ano, ale: Marshall uvedl, že přesnost analýzy byla „nízká“, a to především kvůli nejistotě ohledně přesnosti vztahu mezi tělesnou hmotou živých zvířat a jejich hustotou obyvatelstva, spíše než fosilních údajů, které tým použil.

James ClarkProfesor biologie z Univerzity George Washingtona, který se studie nezúčastnil, uvedl, že výzkum nedospěl ke konečnému závěru, ale ukázal potíže při odhadování života vyhynulých zvířat.

  • „Je to cvičení toho, co můžete a nemůžete říci,“ řekl Clark. Dává vám šanci říci: „Páni, těch věcí bylo opravdu hodně a ve fosilních záznamech toho moc nezískáme. „

prohloubit: Jak meteor, který zabil dinosaury, vytvořil moderní lesy

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *