Studie ve Velké Británii ukazují, že vakcíny výrazně snižují hospitalizaci pro koronaviry

První studie britského komplexního očkovacího programu v pondělí ukázaly silné důkazy o tom, že vakcíny proti koronavirům fungují podle očekávání, a poskytly mezi dosud nejjasnější známky toho, že vakcíny snižují míru hospitalizace Covid-19 a případně snižují přenos virů. .

Jedna dávka Vakcína AstraZeneca Britské studie zjistily, že nebo ty, které vyrobila společnost Pfizer, se mohou vyhnout většině hospitalizací souvisejících s koronaviry, ačkoli vědci uvedli, že je příliš brzy na přesné odhady účinku.

Zjištění společnosti AstraZeneca, první, která se objevila mimo klinické studie, představují dosud nejsilnější indikaci účinnosti vakcíny, na kterou se většina světa spoléhá při ukončení pandemie.

A samostatné studie vakcíny Pfizer poskytly matoucí nové důkazy o tom, že jedna dávka může snížit šíření viru, což ukazuje, že nejen předchází symptomatickým případům Covid-19, ale také asymptomatickým infekcím.

Výsledky posílily a předčily studie z Izraele, které rovněž uváděly, že vakcína vyvinutá společnostmi Pfizer a BioNTech poskytovala významnou ochranu před virem v reálných podmínkách, nejen v klinických studiích provedených v loňském roce. Neexistuje žádný jiný velký národ Lidé jsou očkováni stejně rychle jako v Británii„A byla první zemí na světě, která povolila a začala používat snímek Pfizer a snímek vyvinutý společností AstraZeneca a Oxfordskou univerzitou.

Studie zveřejněné v pondělí – dvě na injekční stříkačce Pfizer, jedna na jedné a jedna na AstraZeneca – ukázaly, že tyto dvě vakcíny byly účinné proti nejvíce nakažlivé variantě koronaviru, která se rozšířila v Británii a rozšířila se do celého světa.

„Oba fungují velmi dobře,“ řekl Aziz Sheikh, profesor na univerzitě v Edinburghu, který pomohl provést studii o skotské vakcíně.

Výsledky však obsahovaly některé varovné příznaky. I když britští zákonodárci v reklamě citovali sílu vakcín Postupné uvolňování omezení uzamčeníVládní vědci varovali, že více lidí potřebuje injekce, aby se zabránilo šíření případů na zranitelné a imunitní skupiny a někdy způsobení vážných nemocí a úmrtí.

READ  Evropská unie říká, že Čína využije porážky Ruska na Ukrajině

Británie se rozhodla odložit podávání dalších dávek vakcín Pfizer a AstraZeneca lidem až o tři měsíce po prvních dávkách a rozhodla se poskytnout částečnou ochranu více lidem z jedné dávky.

Kompromisy zapojené do této strategie nebyly zcela jasné z důkazů zveřejněných v pondělí, ale vládní vědci uvedli, že prudký pokles počtu hospitalizací tuto strategii ospravedlnil.

Výsledky však také naznačují, že lidé jsou po druhé dávce více chráněni před virem Corona. Poskytli smíšené odpovědi na otázku, jak dlouho přetrvávají úrovně ochrany z jedné dávky.

„Nyní musíme pochopit, jak dlouho tato ochrana trvá pro jednu dávku vakcíny,“ řekl Arne Akbar, profesor na University College London a prezident Britské společnosti pro imunologii.

Jedna nová studie zkoumala přibližně 19 000 zdravotnických pracovníků v Anglii, kteří dostali vakcínu Pfizer. Vědci dokázali neobvykle pečlivě sledovat, zda byli lidé nakaženi: byli pravidelně testováni na přítomnost viru, ať už vykazovali příznaky či nikoli, což vědcům umožnilo objevit asymptomatické případy.

Naproti tomu mnoho klinických studií měřilo pouze asymptomatické infekce.

Tato studie ukázala, že jedna dávka vakcíny Pfizer snížila riziko infekce přibližně o 70 procent. Vědci uvedli, že po dvou dávkách vakcíny vzrostla ochrana na 85 procent, varovali však, že malý počet případů znesnadňuje přesné odhady.

Vakcína Pfizer se rovněž osvědčila u starších dospělých, kteří nejsou v klinických studiích dobře zastoupeni a nemají vždy silnou odezvu na vakcíny. U lidí ve věku nad 80 let v Anglii samostatná studie ukázala, že jedna dávka byla 57 procent účinná při prevenci symptomatických případů Covid-19. Ochrana se zvýšila na 88 procent po druhé dávce.

Starší dospělí, kteří dostali první dávku vakcíny a stále onemocněli po nejméně dvou týdnech, měli významně nižší pravděpodobnost hospitalizace nebo úmrtí než neočkovaní, což naznačuje, že vakcína Pfizer snížila účinek infekce, i když ji nezastavila zcela.

READ  Coomer stále zasahuje, když jeden ze svědků obžaloby věnuje Giulianimu špinavý pohled

Někteří lidé, kteří byli očkováni, však byli hospitalizováni nebo zemřeli na virus, aby připomněli, že „ochrana není úplná,“ uvedla doktorka Mary Ramsay, vedoucí imunizace v Anglii veřejného zdraví.

Studie ve Skotsku zahrnovala injekce Pfizer a AstraZeneca. Výsledky vakcíny AstraZeneca byly omezené, protože byla následně licencována v Británii a do užívání se dostala až počátkem ledna.

Vědci zkoumali přibližně 8000 hospitalizací kvůli viru Corona a zkoumali, jak se liší riziko hospitalizace u lidí, kteří nedostali injekci.

Vědci uvedli, že počty lidí, kteří byli očkováni a kteří hledali péči v nemocnicích, byly tak malé, že dokázali vytvořit jen velmi hrubé odhady účinnosti vakcín a nebyli schopni vzájemně porovnávat jednotlivé záběry.

Ale 28 až 34 dní po prvním výstřelu, kdy se zdálo, že dosáhl nebo téměř dosáhl maximální účinnosti, vakcína AstraZeneca snížila riziko hospitalizace pro Covid-19 asi o 94 procent. Ve stejném časovém období vakcína Pfizer snížila riziko hospitalizace téměř o 85%, i když počty v obou případech byly příliš malé na to, abychom si byli jisti přesným účinkem.

Výsledky byly uklidňujícím znamením o účinnosti vakcíny AstraZeneca, která je páteří vakcinačních plánů v mnoha zemích. Výroba je mnohem levnější a na rozdíl od vakcíny Pfizer – a vakcíny od společnosti Moderna, která se v Británii dosud nepoužívá – ji lze dodávat a skladovat v běžných chladničkách.

Britské studie však nedokázaly říci, jak dlouho vydrží vysoká úroveň ochrany z jedné dávky vakcíny Pfizer nebo AstraZeneca.

Ve skotské studii začalo snižování rizika hospitalizace osob týden po podání první vakcíny a nejnižšího bodu dosáhlo čtyři až pět týdnů po očkování. Ale pak se zdálo, že znovu stoupá.

„Maximální ochrana je čtyři týdny, poté se začne snižovat,“ řekl Simon Clark, profesor buněčné mikrobiologie na univerzitě v Readingu, který se studie nezúčastnil.

READ  Bělgorod: Rusko obviňuje Ukrajinu z náletů vrtulníků na sklad paliva na ruském území

V Anglii nebyly po měsíci žádné důkazy o snížené úrovni ochrany. Vědci uvedli, že je zapotřebí více důkazů k určení, zda je pravděpodobné, že se ochrana poskytnutá jednou dávkou sníží a jak rychle.

Vakcína AstraZeneca narazila v některých částech Evropy na podezření; Mnoho zemí se rozhodlo jej nepodávat starším lidem, s odvoláním na nedostatek údajů o klinických studiích v této skupině.

Skotská studie nedokázala poskytnout přesné údaje o účinnosti vakcíny u starších osob. Ale očkovací program tam dramaticky snížil hospitalizaci lidí starších 80 let a mnoho starších lidí dostalo vakcínu AstraZeneca.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *