Studie říká, že vakcíny COVID-19 poskytují ochranu těhotným a kojícím ženám – a novorozencům

ATLANTA (CNN) – Vakcíny Pfizer / BioNTech a Moderna COVID-19 jsou účinné u těhotných a kojících žen, které mohou přenášet ochranné protilátky na novorozence, podle výzkumu zveřejněného ve čtvrtek v časopise American Journal of Obstetrics and Gynecology.

Vědci z Massachusetts General Hospital, Brigham and Women’s Hospital, Ragoon Institute v MGH, MIT a Harvard studovali 131 žen, které dostaly vakcínu Pfizer / BioNTech nebo Moderna COVID-19. Z účastníků bylo 84 těhotných, 31 kojících a 16 těhotných nebylo. Vzorky byly odebrány mezi 17. prosincem 2020 a 2. březnem 2021.

Hladiny protilátek vyvolaných vakcínou byly stejné u těhotných a kojících žen ve srovnání s netehotnými ženami. Tým poznamenal, že hladiny protilátek byly „pozoruhodně vyšší“ než ty, které jsou výsledkem infekce koronavirem během těhotenství.

„Zdá se, že tyto vakcíny jsou u těchto žen neuvěřitelně účinné,“ uvedla jedna z vědkyň Galette Alterová, profesorka medicíny na Ragone Institute.

Tým dále zjistil, že ženy předávají svým novorozencům ochranné protilátky, které se měří v mateřském mléce a placentě.

„Téměř všechny matky dostávaly velmi slušnou hladinu protilátek proti svým dětem,“ řekl Alter a dodal, že je zapotřebí dalšího výzkumu, aby bylo možné pochopit, jak dlouho tyto ochranné protilátky u novorozenců vydrží.

Účastníci využili nástroj „V-safe“ Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v USA, který umožňuje lidem, kteří dostali vakcínu COVID-19, sledovat jejich reakci. Alter uvedl, že nenašli žádné důkazy o větších vedlejších účincích nebo závažných vedlejších účincích u těhotných a kojících žen než v běžné populaci.

Zatímco tým zjistil podobné hladiny protilátek u žen, které dostaly dvě vakcíny, Alter uvedl, že zjistil vyšší hladiny protilátek IgA u těhotných žen, které dostaly vakcínu Moderna. Řekla, že tento konkrétní typ protilátky může být efektivněji předáván dětem po delší dobu.

Alter poznamenal: „Existuje důvod se domnívat, že vyšší úroveň imunity IgA může být ochrannější.“ Řekla, že další výzkum tohoto zjištění by mohl pomoci učinit politická rozhodnutí o vakcínách používaných pro těhotné ženy.

Nedávný výzkum podobně zjistil, že vakcíny mRNA produkují protilátky u těhotných žen, které mohou být přeneseny na jejich děti, i když se jedná o dosud největší studii vakcín u těhotných žen. Těhotné a kojící ženy nebyly zahrnuty do primárních klinických studií vakcín.


Je to naléhavá potřeba, protože v těchto snahách o očkování nechráníme jen jednu osobu, chráníme současně dva lidi.

Galette Alter, profesorka medicíny na Ragone Institute


Vzhledem k tomu, že žádné údaje z výzkumu nepomohly těhotným ženám rozhodnout o očkování proti COVID-19, Alter uvedl, že vědci, nové a těhotné matky – zejména zdravotničtí pracovníci – zintenzivnili prázdnotu.

„ MGH a Brigham začali mluvit s očkovanými zdravotnickými pracovníky, kteří byli také těhotní, a vytvořili studii, která by těhotným ženám umožnila sledovat jejich reakce, ale také vyvinout údaje, které by mohly zásadně pomoci celé planetě přiblížit se očkování a těhotenství pro poprvé. Jednou tento druh kolektivní cesty.

„Bylo to opravdu jen síla, s níž je třeba počítat, a to jak z pohledu OB-GYN / poskytovatele, tak také z komunity,“ řekl Alter. „Bylo to inspirativní.“

Podle CDC jsou těhotné ženy s COVID-19 vystaveny zvýšenému riziku vzniku závažných onemocnění a mohou být vystaveny vyššímu riziku negativních výsledků, jako je předčasný porod. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí tvrdí, že doufá, že bude studovat bezpečnost vakcín u přibližně 13 000 nosičů každé ze tří schválených vakcín proti koronaviru. Agentura použije konkrétní těhotenský záznam společnosti V-safe, který ke dni 22. března zaznamenal přibližně 3 612 těhotných žen.

Alter řekl: „Je to naléhavá potřeba, protože v těchto snahách o očkování nechráníme jen jednu osobu, chráníme současně dva lidi.“

The-CNN-Wire ™ & © 2021 Cable News Network, Inc. Společnost Time Warner. Všechna práva vyhrazena.

Související příběhy

Další příběhy, které by vás mohly zajímat

READ  Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) doporučuje dvojité masky, které pomáhají chránit před COVID-19

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.