Studie: Pravidelná chůze může snížit frekvenci bolestí zad – DW – 20.06.2024

Studie: Pravidelná chůze může snížit frekvenci bolestí zad – DW – 20.06.2024

Studie zveřejněná v lékařském časopise Skalpel Tento týden doporučuje pravidelnou chůzi jako levnou a snadnou metodu potenciální prevence Opakující se bolesti zad.

Pokusy ukázaly, že pacienti, kteří pětkrát týdně chodili půl hodiny a absolvovali školení od fyzioterapeuta, měli méně záchvatů než kontrolní skupina.

Pacienti také hlásili zlepšení vnímané kvality života a to, že čas strávený prací se zkrátil téměř o polovinu, uvedli vědci.

Bolesti zad – Je vaše páteř špatně navržená?

Tento prohlížeč nepodporuje komponentu videa.

Levná a snadná aktivita, která vyhovuje téměř každému

Autoři vyjádřili naději, že tyto levné a jednoduché kroky budou mít „hluboký dopad“ na stav, který je celosvětově hlavní příčinou invalidity.

„Chůze je jednoduché, levné a široce dostupné cvičení, které může dělat téměř každý, bez ohledu na geografickou polohu, věk nebo socioekonomický status,“ řekl spoluautor Mark Hancock, profesor fyzikální terapie na Macquarie University v Austrálii. .

Předpokládá se, že přibližně 800 milionů lidí na celém světě trpí bolestmi dolní části zad. Sedm z 10 z těch, kteří se zotavili z útoku, také hlásí opakování do jednoho roku.

Cvičení na zmírnění bolesti zad

Tento prohlížeč nepodporuje komponentu videa.

Jak studium probíhalo?

Studie sledovala 700 dospělých, kteří se nedávno zotavili ze záchvatu bolesti dolní části zad po dobu až tří let.

Polovině z nich, náhodně vybraným, byl přidělen na míru šitý program chůze a pomoc fyzioterapeuta, zatímco zbytek byl v kontrolní skupině ponechán, aby podnikl osobní nebo lékařské kroky, které považovali za vhodné.

„Intervenční skupina měla méně aktivit na zmírnění bolesti než kontrolní skupina a průměrně delší dobu, než se to znovu objevilo, v průměru 208 dní ve srovnání se 112 dny,“ řekl Hancock.

READ  Lunární raketa Artemis 1 NASA prošla kritickým testem doplňování paliva
Výzkumníci uvedli, že bolesti zad zůstávají relativně neprozkoumaným zdravotním problémem, zejména s ohledem na jejich rostoucí prevalenci po celém světě Foto: Channel Partners/Zonar/Image Alliance

Proč může být chůze dobrá pro vaše záda?

„Nevíme přesně, proč je chůze tak prospěšná pro prevenci bolestí zad, ale pravděpodobně zahrnuje kombinaci jemných oscilačních pohybů, zatěžování a posilování páteřních a svalových struktur, uvolnění a uvolnění napětí a uvolnění endorfinů pro dobrý pocit,“ Hancock teoretizoval.

Dodal, že chůze také přinesla mnoho dalších pozoruhodných zdravotních výhod, včetně kardiovaskulárního zdraví, hustoty kostí, hubnutí a zlepšení duševního zdraví.

Autoři studie zaznamenali, že bolest v dolní části zad se stává častějším zdravotním problémem v mezinárodním měřítku při delší očekávané délce života a více sedavých pracovních a volnočasových návyků.

Uvedli také, že vzhledem k rostoucí zátěži zdravotních systémů po celém světě bylo na výzkum, prevenci a péči v regionu vyčleněno neúměrně málo zdrojů.

msh/sms (dpa, lanceta)

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *