Studie naznačuje, že horké koupele mají stejnou kvalitu oběhu pro krevní tlak

Studie naznačuje, že horké koupele mají stejnou kvalitu oběhu pro krevní tlak
  • Studie zjistila, že pravidelné horké koupele mohou poskytovat mnoho stejných výhod jako cvičení.
  • Vědci porovnali horké koupele a sauny s mírným cyklováním a našli podobné fyziologické reakce.
  • Sprchování však nepovede ke ztrátě tuku, nárůstu svalové hmoty ani ke zlepšení vytrvalosti.
  • Navštivte domovskou stránku Insider, kde najdete další příběhy.

Vědci zjistili, že horká lázeň může poskytnout mnoho stejných výhod jako aerobní cvičení s nízkou intenzitou.

Pravidelné koupele byly dříve spojeny se snížením rizika kardiovaskulárních onemocnění, například: Hlášeno insiderkou Samanthou Crozierovou. Nová mini recenze Z Coventry University poukazuje na to, že poskytuje více výhod také mírného cvičení.

Po několika minutách v horké lázni nebo sauně pocítíte uvolňující pocit, pak se vaše srdeční frekvence zvýší a budete se cítit horkí a zpocení – pocity podobné těm, které se vyskytují při chůzi, běhání nebo jízdě na kole.

Vědci porovnali fyziologické reakce mezi trávením stejných časových období ve vířivce a cyklováním střední intenzity.

Vyhodnotili 50 studií, a to jak epidemiologických (zahrnujících velké množství lidí, hledajících vzorce), tak laboratorních studií (které se zabývají podrobnou fyziologií).

Autor studie Tom Cullen pro Insider uvedl, že všechny současné laboratorní studie tepelné terapie jsou malé a existuje jen velmi málo studií přímo porovnávajících cvičení a používání vířivek, koupelí a saun. „Jsme opravdu ve velmi rané fázi výzkumu s jediným důkazem koncepce a bez rozsáhlých klinických studií,“ řekl Colin.

Řekl však, že je dost na to, aby mohli vyvodit určité závěry.

Zjistili, že zvýšení bazální tělesné teploty a srdeční frekvence bylo u obou skupin srovnatelné a ultrazvukové vyšetření tepen zjistilo podobné zlepšení průtoku krve, krevního tlaku a hladiny glukózy.

Cyklistika však také zvýšila výdej energie (nebo spalování kalorií), zatímco koupání ne.

READ  Konzumace ultrazpracovaných potravin „připravených k jídlu nebo ohřátí“ souvisí s předčasnou smrtí

Koupele vám nepomohou ztratit tuky ani budovat svaly

Navzdory výsledkům studie koupele nenabízejí nespočet výhod pro cvičení a je třeba poznamenat, že možná budete muset sedět hodinu ve vířivce při teplotě přibližně 40 ° C (104 ° F), abyste si mohli vyzkoušet výsledky studie, což může vést k závratím a dehydrataci.

Horká sprcha vám nepomůže změnit stavbu těla budováním svalů a spalováním tuků, nezvýší vaši hustotu kostí a nezlepší vaši vytrvalost, sílu ani mobilitu.

„Horké koupele nebo sauny by neměly být považovány za náhradu cvičení,“ napsala Amy Harwood, autorka studie, kolegyně a spoluautorka studie. Konverzace. „Může ale napodobovat některé přínosy pro zdraví – a myslíme si, že při použití ve spojení s cvičením může vést k lepšímu zdraví.“

Horké koupele mohou být prospěšným doplňkem zdravého cvičebního režimu, protože snižují zánět a pomáhají svalům zotavit se.

Bylo také provedeno tepelné zpracování Zobrazeno Nabízet některé stejné antidepresivní výhody jako cvičení, zejména pokud existuje sociální aspekt jako v Finská sauna kultura.

Harwood řekl, že pravidelné cvičení a časté koupání je tou nejlepší volbou.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *