Studie Egg říká, že dinosauři byli na ústupu, když asteroid zasáhl

Studie Egg říká, že dinosauři byli na ústupu, když asteroid zasáhl
Většina informací o dinosaurech pochází z konce křídy, zejména z dnešních Spojených států Hell Creek formace – složeníA který poskytuje obraz o poměrně bohaté diverzitě dinosaurů během posledního milionu let tohoto období.

Fosilní informace z té doby v jiných oblastech jsou však mnohem tenčí a není známo, zda vzor pozorovaný v Severní Americe představuje globální diverzitu dinosaurů. a pak.

Aby zaplnili tuto mezeru ve fosilním záznamu, vědci v Číně studovali více než 1000 zkamenělých dinosauřích vajec ze Shanyangu. Středočínská pánev. Studie zveřejněná 19. září v Vědecký časopis Proceedings of the National Academy of Sciences.

Fragmenty vajec a skořápky představují poslední dva miliony let věku dinosaurů, přičemž zkameněliny představují každých 100 000 let. Studie zahrnovala získání podrobných odhadů stáří horninových vrstev analýzou a aplikací počítačového modelování na více než 5500 geologických vzorcích.

analýza nalezena Úplný Vejce a úlomky vaječných skořápek z Podle vědců existovaly pouze tři typy dinosaurů, což naznačuje pokles biologické rozmanitosti dinosaurů během tohoto časového období.

Macroolithus yaotunensis a Elongatoolithus elongatus patří do skupiny bezzubých dinosaurů známých jako oviraptoři, zatímco třetí patří do, Stromatoolithus byl pinglingensis Hadrosaur, který se živí rostlinami, nebo člen skupiny dinosaurů s kachnozobými.

Výzkumníci Řekli, že jejich nález z fosilizovaných vajíček byl v souladu s fosilizovanými dinosauřími kostmi nalezenými ve stejné a okolní oblasti, ačkoli objevili některé další dinosauří kosti z oblasti ukazující Před 66,4 miliony až 68,2 miliony let v oblasti žili také tyrannosaurus a sauropodi.

Snímek je zkamenělé vejce patřící Macroolithus yaotunensis, které bylo zkoumáno v rámci výzkumu.

„Naše výsledky podporují dlouhodobý pokles světové biologické rozmanitosti dinosaurů před 66 miliony let, což pravděpodobně připravuje cestu k hromadnému vymírání nekřídových dinosaurů,“ uvádí studie.

Většina dinosaurů vyhynula, ale Někteří z menších ptáků přežili a vyvinuli se v ptáky, které vidíme dnes.

Odpůrci teorie o náhlé smrti asteroidu odkazují Období globálního chladu, které možná zkomplikovalo život mnoha druhům dinosaurů. Jejich zánik byl také spojen s a Série masivních sopečných erupcí v Deccan Traps na území dnešní Indie.
Paleontolog Alvio Alessandro Chiarenza, Postdoktorandský výzkumný pracovník na univerzitě ve Vigu ve Španělsku, na které pracoval Paleoklimatické záznamy Z té doby říkal, že zkamenělá vejce Není to spolehlivý záznam diverzity dinosaurů. Studie se nezúčastnil.
Poukázal na to, že existuje mnoho nedávných výzkumů Dinosauři mohli mít vejce s měkkou skořápkou Je nepravděpodobné, že by se rozložil. Navíc u mnoha dinosaurů nebyla nalezena žádná vejce Druhy, dokonce i dobře známé druhy jako Tyrannosaurus rex, řekl Chiarinza.
Asteroid, který zabil dinosaury, zasáhl na jaře

„Tato zjištění jsou také v rozporu s tím, co se objevuje ze zbytků vajec a rozmanitosti kostí, zubů a dalších pozůstatků nalezených v místech, jako je Španělsko, (a) s tím, co víme na základě severoamerických záznamů,“ uvedl e-mailem. „Takže si myslím, že tito autoři tyto signály špatně vykládají.“

READ  Bílá rýže pro diabetiky: je zdraví prospěšná nebo ne?

Stále přesvědčen, že skutečným motivem byl úder asteroidu od vyhynutí dinosaurů.

„Možná, že dinosauři byli dobří a různí, a kdyby nakonec křídový asteroid (oni) nebyli, mohli by to být, pokud víme, ti, kdo je dnes ovládají.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *