Stručně, vytvořeno pomocí APPLiA – Mohou konzervativci přivést zpět střední a východní Evropu? – EURACTIV.com

Mnozí vítali porážku Andreje Babiše v České republice a rezignaci rakouského kancléře Sebastiana Kurze jako vítězství pokroku Evropy. Těmto argumentům chybí to, že v populaci jsou jen konzervativci, kteří mají nahradit populisty.

Vidět minulý týden překvapivou volební porážku ANO pro Babiše jako výhru pro ty, kteří nenávidí pravici, postrádá skutečnost, že současný český generální ředitel pravděpodobně přejde z liberální proevropské rodiny Renew k turbulentnímu soužití konzervativců, euroskeptiků a levičáků- šikmé strany.

Není pochyb o tom, že členství v proevropské rodině liberálních stran udělalo jen málo pro utlumení kritické pozice Babes v Bruselu, protože tyto politické skupiny, často vedené těmi v západoevropských hlavních městech, rychle zavírají oči, pokud jde o na špatná semena v jejich řadách.

Stojí však za zmínku, že konzervativní koalici SPOLU – která získala 27,8% hlasů (proti 27,1% ANO) a pravděpodobně bude v čele nové vlády v Praze – vede Občanská demokratická strana ( ODS), jejíž čtyři poslanci jsou v Evropském parlamentu. Ve skupině s polskou stranou Právo a spravedlnost (PiS).

Příslušnost ke skupině euroskeptických konzervativců a reformistů (ECR) samozřejmě neznamená, že česká vláda pravděpodobně bude pokračovat ve sbližování s Bruselem, zejména proto, že demokratická země uzavřela partnerství s TOP09, prudce proevropskou silou.

Jedna věc je však jasná: V důsledku špatného řízení pandemie vládnoucí elitou a nejistoty způsobené ekonomickým dopadem pandemie se většina českých voličů rozhodla svěřit osud své země do rukou finančně konzervativních pravý střed. .

Analytici již upozorňují, že porážka Babiše oslabí spojení mezi Prahou a Budapeští, ale stojí za zmínku, že maďarský tým Fides může být příští rok zaměstnán místním konzervativním problémem.

Po šokujícím výkonu nezávislého starosty Hódmezővásárhhly Petera Markie G. v prvním kole opozičních primárek – výběr toho, kdo bude příští rok na jaře soutěžit s Viktorem Orbánem – Markie Zay úspěšně vyhnal oblíbeného evropského progresivistu, zeleného lídra Budapešti Girgili Karaksoniho.

READ  Novopečený tatínek Rafael Nadal přivádí do Sydney chůvu, aby pomohla s útokem na Australian Open

Od té doby konzervativní křesťan Markie Zay získává podporu od mladých liberálů a těch, kteří věří, že pokud jeho protikandidát, sociální demokratka Clara Dobrev, manželka velmi kontroverzního bývalého premiéra Ference Gyurcsanyho, zvítězí o víkendu v primárkách, opět vyhraje Fides Orban.

V Polsku to zatím vypadá složitěji. Navzdory tomu, že nedokázali svrhnout vládnoucí stranu Právo a spravedlnost a jejich pravicovou koalici, je třeba si uvědomit, že občanská platforma bývalého předsedy Evropské rady Donalda Tuska pochází z konzervativních kořenů.

Samozřejmě musíme ještě vidět, jak bude fungovat jednání české koalice, maďarské volby a boj o právní stát v Polsku.

Až ale příště k volbám zamíří střední a východní Evropa, pamatujte, že volební demokratická strana Logo Udržujme naši zemi „na Západě“ – umocněna „tradičními“ konzervativními hlasy se může ukázat jako pouhý lístek na svržení liberálů.


Zpráva od APPLiA: Cirkulární ekonomika je celý princip a recyklace je od ní důležitým krokem.

Pokud jde o zbavení se starého nebo poškozeného hardwaru, je důležité znát všechny dostupné možnosti. Toto a mnohem více v Krátká animovaná série APPLiA.


kolo

Srb byl zastřelen a šest policistů bylo zraněno Ve středu poté, co policie vypálila slzný plyn, aby rozptýlila nepřátelský dav během náletů podezřelých pašeráků v nestabilní oblasti Kosova obývané menšinovými Srby. Prohlášení kosovské policie uvedlo, že policisté reagovali, když demonstranti v Mitrovici použili proti důstojníkům granáty a omračující granáty.

Odborníci tvrdí, že akční plán EU pro boj proti rasismu je v dobrém souladu se zprávou OSN o rasové spravedlnosti, ale stále je zapotřebí integrovaný přístup, aby se plány mohly uskutečnit, aniž by se vlády jednotlivých států vyhýbaly odpovědnosti. Fadi Wande, hlavní poradce OSN pro lidská práva, říká, že zprávy přicházejí ve „velmi aktuálním čase, Dopad tématu rasismu na mnoho lidí na globální úrovni. “

READ  Náměstek ministra hospodářství vede návštěvu Slovenska na Tchaj-wanu v září | Tchaj-wanské novinky

Jedenáct let poté, co Evropská unie a Jižní Korea podepsaly dohodu o volném obchoduJihokorejský ministr obchodu Yoo Han Koo hodnotil dohodu celkově kladně, ale snaží se ji aktualizovat zahrnutím ochrany investic a nových technologií. „Potřebujeme partnery, kteří sdílejí naše základní hodnoty, jako je Evropská unie,“ řekl.

Svoboda médií v Albánii klesá a několik novinářů a mediálních organizací vyzvalo Evropskou komisi, aby zasáhla. Úředníci tvrdí, že situaci „monitorují“ a[have] Důrazně doporučuji, aby veškeré případné změny mediálního práva byly v souladu se stanoviskem Benátské komise a evropských norem. “ Dělá však UNHCR dost?

Uprostřed obecného úpadku svobody médií na Balkáně řekl bývalý šéf BBC Peter Horrocks Lituje uzavření BBC World Service v regionu v roce 2012. Při zpětném pohledu se toto rozhodnutí jeví jako kontroverzní a „Teď se ptám, co se stalo,“ řekl Horrocks.

Rusko nebylo pozváno na virtuální setkání 30 zemí Vedená Spojenými státy si klade za cíl bojovat proti rostoucí hrozbě ransomwaru a další počítačové kriminality. „Aktivně diskutujeme s Rusy, ale na tomto konkrétním fóru nebyli pozváni k účasti,“ uvedl vysoký představitel administrativy.

S rostoucím mezinárodním tlakem na Apple kvůli obviněním z „protisoutěžních praktik“, technologického giganta Neustále tlačí alternativní obchody s aplikacemi a sideloading ve jménu zabezpečení uživatelů.

Návrh usnesení irského komisaře pro ochranu osobních údajů (DPC), kterým se schvaluje právní základ Facebooku pro zpracování osobních údajů, se setkal s kritikou aktivisty pro ochranu údajů, který tvrdí, že se platforma snaží obejít zákony EU o ochraně osobních údajů.

Evropská komise představila svůj „soubor nástrojů“ S opatřeními, která budou moci země EU využít v reakci na vyšší ceny energií v krátkodobém horizontu, s odkazem na nadcházející reformu trhu s plynem pro dlouhodobější opatření.

25 významných zahraničních a domácích spisovatelů, novinářů a myslitelů uvedlo ve výzvě německým generálním ředitelům, kterou zveřejnil Globalismus Středa. Autoři Vyzval Německo, aby využilo jadernou energii a pomohlo zemi dosáhnout jejích klimatických cílů.

READ  Jezdci Abarth Rally Cupu se připravují na dobrodružství ERC se šesti událostmi - FIA ERC

Ve společném dokumentu zaslaném minulý týden vyzvalo jedenáct evropských zemí Evropskou komisi, aby předložila ambiciózní opatření Potlačování odpadu v textilním průmyslu v textilní strategii. Země říkají, že je to nutné k naplnění evropských klimatických ambicí a pomoci jeho textilnímu průmyslu stát se konkurenceschopnějším a udržitelnějším.

hledat…

  • Globální projekt spravedlnosti představuje ve čtvrtek svůj každoroční index právního státu s poznámkou evropské komisařky pro hodnoty Vera Jourové.
  • Komisařka Věra Jorová se ve čtvrtek a v pátek setká s italskými zástupci v Římě.
  • Vysoký představitel Josep Borrell se setká s úředníky ve Washingtonu poprvé od nástupu prezidenta Joe Bidena do funkce.
  • Komisař pro zemědělství Janusz Wojczowski přednese úvodní řeč na konferenci Farm to Fork v Bruselu.

Názory jsou pro autora

[Edited by Zoran Radosavljevic]

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.