Stručná historie (neúmyslně) nepřekonatelných her

KOTOR II Poražením hry na Switch.“/>
Zvětšení / Slíbená náprava by měla být brzy povolena Kotor II Hráči, kteří porazí hru na Switch.

Vydavatel Aspyr minulý týden oficiálně uznáno V posledním portu Switch je chyba, která hru přeruší Star Wars: Knights of the Old Republic II. Tato závada, která způsobuje pád hry po scéně „Basilisk Crash“ na planetě Onderon, má nepříjemný vedlejší efekt verze Switch. Naprosto bezkonkurenční.

Zatímco Aspyr slíbil, že tato chyba, která prolomí hru, bude opravena v dalším stažitelném patchi hry, v minulosti tuto možnost nemělo mnoho vývojářů her. Kotor II on the Switch je nejnovější z dlouhé řady her, které bylo při spuštění doslova nemožné dokončit (nebo mají plnou 100% míru dokončení).

Tady se nebavíme o hrách jako Simíci nebo tetris které jsou navrženy tak, aby neměly podmínku výhry a/nebo vždy skončily pro hráče neúspěchem (ačkoli některé hry, které do této kategorie zřejmě spadají Úžasně poražený). Nemluvíme také o hrách, kde je hráč nucen resetovat poté, co se omylem zasekne ve hře, kde již nemůže postoupit (TV Tropes obsahuje Obrovský seznam Hra, která odpovídá tomuto popisu.

Ne, místo toho mluvíme o hrách, které by měly být porazitelné, ale z toho či onoho důvodu je nelze úplně dohrát bez ohledu na to, co hráč dělá (kromě použití externích cheatů). Zatímco krátká historie her viděla mnoho těchto her, zde je několik pozoruhodných příkladů, díky kterým by měl Aspyr mít z nejnovějších her trochu lepší pocit. Couture Problémy.

napíchnutý! (ZX Spectrum, 1987)

Kromě toho byl port Spectrum této úžasné hry Commodore 64 Nehratelné vůbec Kvůli programovací závadě, kvůli které hra nereagovala na žádný vstup z klávesnice. Ale možná to nebylo nedopatřením.

READ  PSA: Aktualizujte WebView pro Android a opravte poškozené aplikace

Eurogamer má svůj příběh Pro programátora Jasona Creightona, který měl za úkol vytvořit Spectrum verzi hry, přestože mu nebyla poskytnuta kopie původního Commodore. Když vydavatel The Power House trval na tom, že Creighton udělá maximum na základě původní mapy hry, obrátil se na poslední chvíli s projektem napsaným v Laser BASIC, spíše než v strojovém kódu.

Zatímco Creighton říká, že ovládací prvky hry úmyslně neporušil, nehratelný chaos stále obešel kontrolu kvality vydavatele a dostal se na pulty britských obchodů za výhodnou cenu 2 £. Pořád to vypadá jako hodně peněz za hru, kde se nemůžete hýbat, ale co my víme?

Želvy Ninja (MS-DOS, 1989)

Z velké části je tato PC verze co do obtížnosti velmi věrným portem té první TMNT Hra NES, která také vyšla v roce 1989. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu však jeden blok chybí v sekci kanalizace na úrovni 3, Znemožnění odstranění triviální mezery. Dohled byl Opraveno včas pro vydání hry v Evropě v roce 1990ale američtí hráči uvízli, pokud nevěděli, jak podvádět.

Chip Challenge (Windows, 1992)

Kopie Chip Challenge Úroveň spirály, která byla upravena tak, aby bylo možné ji vyhrát.

Čtvrté vydání Microsoft Entertainment Pack pro Windows Dobře se na to pamatuje díky logické hře založené na dlaždicích, která je sama o sobě portem originálu Atari Lynx z roku 1989. Tento port však změnil jednu dlaždici na úrovni 88, odstranil zeď a změnil dřívější slepou uličku na otevřený roh. To zase přiměje nepřátele pěchoty úrovně létat z tohoto úhlu v přímé linii, Trvale brání hráči v postupu.

Dohled nad novějšími verzemi hry pro Windows byl opraven, a zatímco první hráči mohli technicky přeskočit úroveň 88, udělají to s vědomím, že existuje alespoň jedna úroveň, kterou nikdy nepřekonají.

X-Men (Genesis, 1993)

Ti, kteří hráli tuto ranou akční hru v 90. letech, si možná vzpomenou na vtipnou hádanku/frustrující hádanku v pozdějších úrovních, kde hra vyžadovala, aby hráč „resetoval počítač“. Po prohledání prázdné místnosti po resetovacím tlačítku snad chytří hráči zjistí, že musí Stiskněte resetovací tlačítko na samotné konzoli Genesis (29letá hra odhaduje.) Tento malý trik fungoval díky resetovacímu tlačítku Genesis Několik oblastí paměti RAM zůstalo nedotčeno-Umožňuje hře „zapamatovat si“ postup hráče po restartu.

Tento inovativní designový trik se však stal problémem, když se hráči pokusili hrát hru na Sega Nomad. Je to proto, že mobilní verze Genesis nemá vyhrazené resetovací tlačítko, což znamená, že hráči uvíznou, když dosáhnou hádanky pozdní hry. Zatímco někteří fanoušci ano Vynaložte velké úsilí na vyřešení tohoto hardwarového problémuMožná je jednodušší vyhledat klasický Genesis a sáhnout po tom resetovacím tlačítku.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.