„Středověký“ příběh oblíbeného českého hrdiny trpí krizí identity

Katie Walsh Tribune News Service

Jan Žižka, milovaný český lidový hrdina 15. století, se rýsuje v kolektivním vědomí národa, zručný a kreativní jednooký válečník, který vedl sedláky a rebely do bitev, které nikdy neprohrál. V Praze na jeho počest postavili jednu z největších bronzových jezdeckých soch na světě a nyní nejdražší český film všech dob Středověk zachycuje jeho raná léta s intenzivním hercem Benem Fosterem. Na řadě je Žižka.

Středověk napsal a režíroval český režisér, herec a akrobatický podnikatel Petr Jakl, který reprezentoval zemi v judu také na olympijských hrách v roce 2000. Část příběhu se vrací k jeho otci Peteru Jaklovi staršímu, který je také olympijským hráčem. judista a je jasné, že otec a syn mají velký respekt. K muži, jeho poslání a jeho pověsti krvavé brutality. Pokud lze něco doporučit o ‚Medieval‘, pak je to odvážná akce, na kterou se neváznou žádné nitky, a bitvy jsou velmi krvavou záležitostí s úžasnými podvodními sekvencemi.

Lidé také čtou…

 • Zvýšené hlídky plánované na Tequila Sunrise v centru města Flagstaff
 • Volby 2022: Daggett stojí jako starosta Flagstaffu. Aslan, Matthews, House a Harris vedou v závodě na palubě
 • Náskok demokratů se ve volbách do Senátu a guvernérů v Arizoně zmenšuje
 • Volby 2022: Daggett se stává starostou Flagstaffu; Aslan, Matthews, House a Harris pravděpodobně obsadí křesla v radě
 • Žena si v loterii vyžádala 100 000 dolarů – pak na cestě domů vyhrála dalších 300 000 dolarů
 • Seznamte se se dvěma kandidáty na starostu Flagstaffa
 • Rapper Aaron Carter zemřel v Kalifornii ve věku 34 let
 • Někdo ve Flagstaffu ve středu vyhraje milion dolarů v loterii Powerball. byl jsi to ty
 • V úterý přijde poslední úplné zatmění Měsíce na 3 roky
 • Aktualizace: Podpora návrhů Coconino County mírně vede k počátečním střednědobým výsledkům
 • Terence Williams
 • Aktualizace: Vstupenka na Arsenal se v Kalifornii vyprodala s výhrou 2,04 miliardy dolarů
 • Aktualizace: Crane, Rogers vedou neoficiální pololetní výsledky v Arizoně
 • Fotbal Flagstaff a Coconino se utkají v meziměstském rivalském utkání, aby dokončili sezónu a získali práva na vychloubání
 • Zde je situace v americkém Senátu a Sněmovně reprezentantů, zatímco se Američané probouzejí
READ  Anglická Premier League pomáhá vypnout aplikaci Mobdro streamující aplikaci po vyšetřování

Jde již o třetí Jaklův režijní počin, jehož druhý film Ghoul byl nejvýdělečnějším filmem v české historii. Přináší tento děsivý zvrat do tohoto středověkého válečného příběhu, který sleduje cestu vytyčenou ve hrách „Hra o trůny“ a „Poslední souboj“, které diváky uvrhly do vysoce realistických a násilných bitevních scén. Foster, který má tendenci mizet ve svých rolích, přistupuje ke krveprolití a k Jeanově emocionální cestě přistupuje s příkladnou dravostí.

Legendární Michael Caine, který hraje postavu jménem Lord Borich, nás zavede do Českého království na přelomu 15. a 15. století, kde vládne chaos a je potřeba několik rámečků textu na obrazovce a audio komentáře, abychom se dostali nahoru. Rychlost. . Mor v podstatě uvrhl Evropu a katolickou církev do nepořádku a dveře jsou dvoje: jedny v Římě a jedny ve Francii. Dobrotivý český král Václav IV. (Karel Roden) se pokouší dostat do Říma, aby se nechal korunovat králem říše, přestože ho zdržovaly dluhy, zatímco jeho prohnaný bratr uherský král Zikmund (Matouš Judd) za jeho zády kuje pikle, aby ukradl trůn.

Borich najme Jana jako žoldáka, aby unesl lady Catherine (Sophie Lowe), snoubenku lorda Rosenberga (Til Schweiger), spojence Zikmunda. Catherine je náhodou neteř francouzského krále. Je to druh politické hry a zbytek filmu se odvíjí jako série přepadení a dvojitých křížů, žoldáků a rolníků bojujících o kontrolu nad Catherine, která se zamiluje do svého únosce Jeana, a její čest.

Oba jsou hluboce věřící a prostřednictvím Jeana se Catherine naučí využívat svou vlastní agenturu a zamiluje se do jeho boje. Eckel si zjevně přeje, aby byl Medievil jakýmsi českým „statečným srdcem“, ale politické intriky jsou tak zamotané, že neexistuje jasný cíl. Scénář trvá velmi dlouho, než dosáhne „svobody“, možná kvůli únosu celé dámy.

READ  Jak si Stefanos Tsitsipas plánuje užít na French Open 2023

„Medieval“ je film s krizí identity, chycený mezi magií meče, nízkými skvrnami na čele a grandiózními ambicemi. Jako 90minutový Fast and Dirty to mohl být pěkný a špatný díl filmové tvorby, ale Jakl míří na něco epičtějšího co do rozsahu a film se zpožďuje.Jednoduše 30 minut je příliš dlouhá doba. Ani napínavý Foster nestačí na to, aby příběhu tohoto dvorního spiknutí a výsledného střetu válečníků vdechl trochu života. Lowe se snaží dostat k jádru věci, ale nemá dost na to.

Jasnost sdělení beznadějně pokulhává ve vnitřních bojích všech hráčů a scénář je poměrně složitý, i když film je v podstatě jen skupina mužů, kteří se navzájem zabíjejí v lesích, zatímco dvojice bratrů bojuje o to, kdo se stane králem . Za co přesně Jean bojuje, se zdá děsivě nejasné, i když v posledních snímcích znějí vágní příběhy jako „čest, spravedlnost, svoboda, víra a naděje“. Vaše slovo bereme vážně.

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *