Strážci státu Tennessee jsou navzdory ruským zprávám v bezpečí

Tři současní a bývalí členové Národní gardy Tennessee jsou v bezpečí a jsou pohnáni k odpovědnosti, a to navzdory lživé zprávě ruských novin o mužích, kteří byli zabiti v bojích na Ukrajině..

Mluvčí úřadu Národní gardy Wayne Hall v telefonickém rozhovoru uvedl, že tři muži jmenovaní v ruské zpravodajské zprávě, z nichž dva stále slouží v Národní gardě Tennessee, jsou naživu a zdrávi – a žádný americký vojenský personál v současné době na Ukrajině nevydává rozkazy. Pátek.

Nepravdivé obvinění se začalo šířit ve čtvrtek poté, co ruský list Pravda zveřejnil článek a tweety, v nichž tvrdil, že tři Američané, které identifikoval jménem a jako „žoldáky“, byli „zlikvidováni“. S odvoláním na proruské milice v ukrajinské Doněcké oblasti uvedla, že identifikovala zesnulého pomocí vlajky Tennessee a dalších osobních věcí zanechaných v batohu poblíž ostatků.

V reakci na falešný příběh mluvčí Národní gardy státu Tennessee podplukovník Marilyn Mallon v pátek řekl, že armáda potvrdila, kde se jednotlivci nacházejí a „nejsou na Ukrajině“.

Malone řekl, že Národní garda Tennessee „monitoruje situaci a podle potřeby bude členům pomáhat“.

Úřad národní gardy uvedl v a prohlášení Ve čtvrtek uvedla, že se domnívá, že ruská média se zaměřovala na jednotlivce, protože se objevili v článcích spojených s nasazením na Ukrajině v roce 2018, mezi nimiž byli příslušníci 278. pluku obrněné kavalérie Národní gardy Tennessee.

Tato mise zahrnovala vývoj trenažérů, střelnic, výcvikových prostorů, požadavků na vybavení a zařízení a realistického provozního výcvikového prostředí, uvádí prohlášení.

„Veškerý personál Národní gardy Tennessee se bezpečně vrátil do svého domovského státu v roce 2019 po úspěšné misi,“ stojí v prohlášení.

Nepravdivý článek Pravdy, který je v pátek stále umístěn na jejích webových stránkách, je jedním z několika zkreslených tvrzení, která se v posledních týdnech objevila z ruských médií v rámci dezinformační kampaně na posílení domácí podpory ruské invaze na Ukrajinu..

READ  Michigan hlásil 8 058 případů nového koronaviru a 79 úmrtí během dvou dnů končících v pátek října.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.