Strawberry Moon 2021: Jak dnes večer natočit obří úplněk na telefon nebo fotoaparát | Fotografování

ŽS rostoucím dalším superměsícem – tentokrát „jahodovým měsícem“ na červen ve čtvrtek večer po celém světě – mnoho lidí vytáhne své mobilní telefony, aby se pokusili získat fotografii hodnou Instagramu, ale bohužel je opravdu těžké udělat skvělý snímek měsíce.

Dva důvody: Je to příliš daleko a pokud nemáte teleobjektiv (díky kterému vypadá Měsíc blíže, než je), vždy se v rámečku objeví jako velmi malá zářící tečka.

Zadruhé, fotografování v noci je opravdu obtížné. Profesionální fotoaparáty vám umožňují změnit citlivost ISO nebo citlivost, což znamená, že můžete fotografovat za zhoršených světelných podmínek bez ztráty kvality obrazu.

Můžete použít svůj smartphone?

Krátká odpověď je ano, ale já bych navrhl stáhnout aplikaci a natáčet s ní měsíc místo použití fotoaparátu na iPhonu nebo Androidu. Některé aplikace vám umožňují zvýšit hodnocení citlivosti, což vám umožní fotografovat při slabém osvětlení. Navrhoval bych se ujistit, že na fotografii je další prvek – tak zachytit Měsíc, když prochází, řekněme, krásný most nebo hora. To umožňuje divákovi získat pohled na velikost měsíce a také vytvořit zajímavější obrázek.

Vycházející obří měsíc se objeví v siluetě letadla, když se v pondělí 26. dubna 2021 blíží k mezinárodnímu letišti Louisville v Kentucky. Foto: Charlie Riddell / Associated Press

Ale i s těmito aplikacemi můžete být z výsledku trochu zklamaní.

Abyste mohli pořídit úžasný snímek měsíce, potřebujete objektiv se zoomem nebo zoom – čím více, tím lépe. K uvolnění závěrky použijte kromě profesionálního fotoaparátu a stativu také uvolnění kabelu nebo dvousekundový časovač zpoždění. Tím se zabrání otřesům fotoaparátu při stisknutí tlačítka. Umožňuje vám nejen zvětšit velikost měsíce v rámečku, ale dostat do něj každý detail a zároveň zachovat co nejostřejší obraz.

Úplněk vychází v Buenos Aires, obří měsíc vychází za památníkem Carta Magna y Las Cuatro Regiones Argentinas v Buenos Aires v Argentině 26. dubna 2021
Obří měsíc vychází v argentinském Buenos Aires v pondělí 26. dubna 2021 Fotografie: Agustin Markarian / Reuters

Vaše nastavení se změní na základě kvality fotoaparátu, který používáte. Chcete však nastavit ISO na 100, což udržuje nejvyšší kvalitu obrazu. Nastavit velikost souboru na nezpracovanou – Umožňuje to největší velikost souboru, jakou má fotoaparát.

READ  Ministerstvo zdravotnictví: Čtvrtá dávka ztrojnásobuje ochranu před závažnými nemocemi u osob starších šedesáti let

Clona není při fotografování měsíce ani zdaleka tak důležitá, proto mířte kolem f8.

Kdo tedy získá nejlepší snímky měsíce?

Milujte tuto fotografii, kterou Matt Cardy pořídil na turné Glastonbury Tour v roce 2015:

Obří měsíc vychází za Glastonbury Tour v Anglii 27. září 2015.
Obří měsíc vychází za Glastonbury Tour v Anglii 27. září 2015. Foto: Matt Cardy / Getty Images

Cardy vytvořil tak působivý snímek pomocí své kompozice a ohniskové vzdálenosti. Velikost měsíce postavená vedle lidí vytváří obraz, který se zdá být z jiného světa.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *