Strana Australian Ash vyhrála Wimbledon

Realizací svého wimbledonského snu odrazila Ash Party od divokého návratu Karoliny Plíškové a vnutila svou slavnou hru na všechny kurty v přesvědčivé trojkolové hře o titul, který si vždycky přála držet.

Stejně jako její idol a mentorka Evonne Goolagong Cawleyová před půl stoletím, Barty, další domorodý Australan, zahrnoval misku Venus Rosewater, ale v sobotu potřeboval skutečnou ocel, aby odpovídal stylu, aby vyhrál 6-3 6-7 (4-7) 6- 3 u okresního soudu.

Barty uvedla, že bude hrát zápas svého života, aby se stala první australskou ženou od roku 1980, kdy Gulagong Cowley získala titul, a udělala právě to a šestkrát prolomila nejstrašidelnější podání soutěže.

Účinně však dvakrát zvítězila, když ve druhém setu podávala 6: 5 a zdálo se, že sní o dosažení svého vítězného snu, než se 13. nasazená Češka konečně dostala z jejích raných nervů, aby získala zpět boj, vyhrála tajbrejk a vzít zápas do play-off.

Barty poté vysvětlila, proč se umístila na prvním místě na světě, znovu se zvedla a po 1 hodině a 55 minutách si vzala závěrečný set a v slzách radosti klouzala po boku, slzila, co dokázala.

Jednalo se o dosud nejvýznamnější úspěch na ohromující světové cestě pro 25letého Bartyho, který v březnu opustil Austrálii a utrpěl nadšení ze vítězství v šampionátu a zoufalství plné zranění vedlo k tomuto vítězství.

Jen před měsícem se bála, že se kvůli zranění stehna, které utrpěla na French Open, nedostala na startovní čáru ve Wimbledonu.

Po působivé rehabilitaci a sílícím s každým kolem se však Ipswichová snažila zachránit to, aby se po Margaret Courtové a Gulagongové stala třetím australským šampionem žen, když zvedla svůj čtvrtý titul úžasného roku.

Když Plisková vypadala téměř paralyzována svým trapným pohybem a neobvyklým výstřelem, Barty vtrhla do ní a okamžitě zlomila ruku, která byla doposud během celého turnaje porušena pouze čtyřikrát.

READ  Plíšková ukazuje na kruhovou rez, když Češi opustili třetí kolo Sports News

Když ospravedlnila svoji oblíbenost, když si zajistila kariérní výhodu 5: 2 před Pliskovou při vstupu do finále, nakonec zvítězila Bartyova všestranná zdatnost, přestože osmé semeno se po startu postavilo jako krach.

Střecha se otevřela na středním dvoře krátce před prvním zúčtováním, kde se poprvé od roku 1977 představili dva finalisté, a Barty, který v posledních třech střetnutích zvítězil, zahájil perfektní start.

Z prvních tří zápasů vyšla bez ztráty bodu a když se zamrzlá Češka po ztrátě 14 bodů v řadě konečně dostala do výsledkové tabulky, Plíšková obdržela od davu sympatické pozdravy.

Dvojitá chyba způsobila její porážku 4: 0, ale Barty na plné velení povolila v zanedbané servisní hře, aby 29letému mladému dala paprsek světla.

To bylo okamžitě zablokováno, když Barty nastoupila do svého dalšího zápasu, ale Plisková ukázala známky toho, že konečně našla nohy, a ve druhé noze sloužil vynikající vítěz, který jí dal další pauzu, když Australan podával set.

Ale Barty ve své další hře s podáním neudělala nic špatného a vyhrála Love, aby za pouhých 28 minut získala zvláštní asymetrický úvodní set.

Nebylo to pro Barty tak snadné a nebylo to, Plisková najednou našla mojo, aby vytáhla devět bodů v řadě a skočila na vedení 4: 3 za sekundu.

Jak začal zápas, Barty, která nyní vypadala nervózně, začala používat svůj bekhendový chip ke svému nejničivějšímu efektu, když Pliskova prolomila 5-5, 40-0.

Slouží však ke snu, ale váhá, dvojitá chyba, která začala napjatou a napjatou hrou a pokračovala do tajbrejku, když Pliskové pomohly dvě tvrdé sítě, když se zápas přesunul do třetí sady.

Byla to skupina, která vysvětlila, proč je Barty nejlepší, chytře začali efektivněji používat zabijácký čip k postupu v závodu 3: 0.

READ  Akce v Houstonu s Danou Dutruelovou a Johnnym Finchamem

Barty se nikdy neohlédl, zasáhl sedmé eso a viděl, jak Plíšková vhazuje bekhend do sítě v místě šampionátu o korunu.

© AAP 2021

Uznání obrázku: EPA / NEIL HALL

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *