Stovky si navzdory zákazu pamatují smrtící kampaň Číny na náměstí Nebeského klidu

Nikdo se neúčastnil každoroční vigilie při svíčkách uvnitř Hongkong Victoria Park v pátek, ale stovky se shromáždily v ulicích venku, aby si to zapamatovaly Čína Smrtící zákrok na pekinském náměstí Nebeského klidu v roce 1989 Hongkong Policie uzavřela velkou část parku, aby zabránila shromážděním.

Policie dříve v průběhu dne zatkla organizátora bdění a varovala lidi, aby se zakázané akce nezúčastnili, protože úřady ztlumily nedávné prodemokratické hlasy v Číně.

po desetiletí, Hongkong Bylo to jedno z pouhých dvou měst v Čína Bylo mu dovoleno oslavit krvavý zákrok proti prodemokratickým demonstrantům na náměstí Nebeského klidu.

V roce 1989 se na náměstí shromáždily stovky tisíc demonstrantů, kteří požadovali demokracii, omezili cenzuru a zvýšili svobodu projevu.

Na této fotografii z 4. června 2015 se tisíce lidí účastní bdění při svíčkách ve Victoria Park v Hongkongu u příležitosti výročí vojenského zákroku proti prodemokratickému studentskému hnutí v Pekingu. (AP Photo / Kin Cheung, spis)

HANNITY KNOCKS FAUCI PO UVOLNĚNÍ E-MAILŮ: „Každý idiot“ může mít potenciální „ověřený“ v WUHAN LAB LEAK

4. června téhož roku se na náměstí shromáždila čínská armáda s rozkazem ji evakuovat, zahájit palbu a zatknout demonstranty. Odhady počtu obětí se pohybují od stovek do několika tisíc.

Oficiální čínské rozhodnutí spočívá v tom, že cílem převážně pokojných protestů je svrhnout vládnoucí komunistickou stranu a uvrhnout zemi do chaosu. Čína cenzurovala jakékoli zmínky o této události online.

Každý 4. června se tisíce lidí shromažďují ve Victoria Park v Hongkongu, aby truchlily nad oběťmi represe, zapalovaly svíčky a zpívaly na památku.

Letos však Hongkong Úřady již druhý rok po sobě zakázaly bdění s odvoláním na sociální distanční omezení a rizika pro veřejné zdraví způsobená pandemií koronavirů.

READ  Ukrajinský prezident kritizuje „uklidňování“ Putinovy ​​agrese ze strany Západu

I přes zákaz a silnou přítomnost policie se v pátek večer stále objevovaly stovky lidí, kteří se procházeli před parkem. Mnoho lidí zapíná světla svého mobilního telefonu nebo svíčky

Vigilie se také každoročně konají v Macau, ačkoli úřady je také zakázaly na poslední dva roky s odvoláním na epidemii.

KLIKNĚTE ZDE PRO APLIKACI FOX NEWS

Kritici tvrdí, že úřady používají pandemii jako záminku k umlčení prodemokratických hlasů v Hongkongu, když Peking po měsících protivládních protestů v roce 2019 zpřísňuje svoji kontrolu nad poloautonomním městem.

V loňském roce se tisíce lidí shromáždilo ve Victoria Parku navzdory zákazu a policejním varováním. O několik týdnů později policie zatkla více než 20 aktivistů, kteří se zúčastnili bdění.

Organizátoři vyzvali obyvatele, aby letos 4. června oslavili v soukromí zapálením svíčky, ať jsou kdekoli.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.