Stovky epidemiologů očekávaly, že budou masky nosit na veřejnosti nejméně rok

Když ve čtvrtek federální zdravotníci řekli, že Američané jsou plně očkováni Na většině míst již masky nejsou potřebaBylo to překvapení pro mnoho odborníků v oblasti veřejného zdraví. Bylo to také v příkrém kontrastu s názory velké většiny epidemiologů, které v posledních dvou týdnech zkoumala The New York Times.

V neformálním průzkumu 80 procent uvedlo, že věří, že Američané budou muset nosit masky na vnitřních veřejných místech po dobu nejméně dalšího roku. Pouze 5 procent uvedlo, že lidé již do léta nebudou muset nosit masky uvnitř.

Ve velkých venkovních davech, například na koncertech nebo protestech, 88 procent epidemiologů uvedlo, že je nutné, aby i masky měli lidé, kteří byli plně očkováni.

„Pokud v příštích několika měsících nezačne očkování stoupat na 80 nebo 90 procent, měli bychom nosit masky na velkých veřejných vnitřních místech,“ uvedla Vivian Tao, programová ředitelka Ústavu pro výzkum výsledků zaměřeného na pacienta.

Odpovědi přišlo od 723 epidemiologů, poskytnutých mezi 28. dubnem a 10. květnem, před novými pokyny Centra pro kontrolu a prevenci nemocí. Průzkum se ptal epidemiologů na pobyt venku ve skupinách různých velikostí a na pobyt uvnitř s lidmi, jejichž stav očkování nebyl znám. Postoje byly v souladu s novou směrnicí, která upravuje chování na veřejných místech bez ohledu na velikost, kde není možné zjistit stav očkování ostatních.

Federální zdravotničtí úředníci již uvedli, že očkovaní lidé mohou být doma s dalšími očkovanými lidmi, a epidemiologové většinou souhlasili. Nové směrnice Centra pro kontrolu a prevenci nemocí však uvádějí, že masky již nejsou nutné pro lidi, kteří byli plně očkováni, bez ohledu na velikost komunity a to, zda je uvnitř nebo vně domova, s výjimkou určitých situací, jako je například v ordinaci lékaře nebo ve veřejné dopravě.

READ  Klinika Boston Medical Center nabízí očkování COVID-19 nezpůsobilým obyvatelům

Epidemiologové jsou obecně velmi opatrní, pokud jde o Covid-19, vzhledem k povaze jejich školení porozumět rizikům a zabránit šíření infekčních nemocí. Téměř tři čtvrtiny z nich se označily za averze k riziku a na rozdíl od mnoha Američanů je pravděpodobné, že se jim za poslední rok podařilo pracovat z domova. Mají však také stejné školení jako mnoho vědců z CDC, kteří stanovili novou politiku, a asi třetina respondentů z průzkumu pracuje pro vládu, většina z nich je celostátní.

Uznávají, že mnoho Američanů nechce dál nosit masky – a že mnozí z nich již mají.

Sophia K. Nosit masky „by bylo nezbytností a je velmi odlišná otázka, jak dlouho se to ještě bude dít,“ epidemiolog z kmenové rady oblasti Velkých jezer. „Očekávám, že většina lidí do konce roku 2021 odmítne nosit masky, a to i na veřejnosti, ať už pandemie pokračuje či nikoli.“

Mnoho epidemiologů odráží ozvěnu CDC a říká, že pokud jsou lidé plně očkováni, mohou se shromažďovat bez preventivních opatření. CDC však šlo nad rámec epidemiologů tím, že udělilo souhlas, aby se lidé, kteří byli očkováni, přestali skrývat ve skupinách s neznámým počtem neočkovaných lidí.

„Buď vakcíně důvěřujete, nebo ne,“ řekla Christine Harringtonová, PhD v oboru epidemiologie. Student ve škole Emory. „A pokud důvěřujeme vakcíně, znamená to, že se musí dát dohromady neomezený počet očkovaných jedinců.“

Jiní uznali, že politická rozhodnutí jsou založena na mnoha cílech, jako je stimulace ekonomiky a motivace lidí k očkování.

Většina z nich však uvedla, že nošení masek je v tuto chvíli stále nutné, protože počet očkovaných Američanů dosud nedosáhl úrovně, kterou vědci považují za nezbytnou pro výrazné zpomalení šíření viru. Do té doby existuje spousta šancí, že vakcíny, které nejsou stoprocentně účinné, podle nich selžou.

READ  Cestující v letecké dopravě, kteří míří do Spojených států, mohou využít samoobslužné testy COVID: CDC

„Přeplněné podmínky, uvnitř nebo venku, vyžadují masku, aby společenské hladiny Covidů hodně poklesly,“ uvedl doktor epidemiologie Luther King Fasion. Student na Temple University.

Rozhodnutí přestat nosit masky uvnitř Sally Pichito, epidemiologka z Kalifornské univerzity v Berkeley, uvedla, že „záleží na tom, aby si ránu vyhrnulo více lidí“.

Respondenti rovněž uvedli, že pokud se virus stále šíří, jsou masky důležité k ochraně vysoce rizikových osob, které nemohou být očkovány, jako jsou děti nebo lidé se základním zdravotním stavem.

“Dokud nebude snížen přenos v komunitě, bude chráněna celá komunita a ostatní lidé v místnosti před nošením masek,” řekla Julia Reifman, asistentka, včetně dětí, imunokompromitovaných a černošských a latino komunit vážně zasažených virem Covid. veřejného zdraví na Bostonské univerzitě.

Čtvrtina epidemiologů v průzkumu uvedla, že věří, že lidé budou muset na určitých místech nosit masky donekonečna, a někteří uvedli, že je budou chtít nosit i na místech, jako jsou letadla nebo koncertní sály, nebo během virové zimní sezóny.

„Sakra, teď nejspíš nosím masku na každou chřipkovou sezónu,“ řekla Alison Stewart, hlavní epidemiologka v okrese Williamson County a Texas City Health District. „Byl to rozhodně dobrý nápad neochotnout za více než rok.“

„V dohledné budoucnosti plánuji nosit masku uvnitř, vzhledem k četnosti očkování, kterou vidíme, zejména na vysoce rizikových místech, jako je tělocvična nebo v letadle,“ uvedla epidemiologka z oddělení Colorado Alana Selwicková. veřejného zdraví.

Pouze pětina epidemiologů uvedla, že je bezpečné, aby se plně očkovaní lidé mísili s ostatními uvnitř bez masek ve skupině s neomezenou velikostí. Většina lidí uvedla, že vnitřní setkání by mělo být omezeno na pět rodin nebo méně.

Dokonce i v zahraničí, kde je pravděpodobnost šíření koronaviru menší, téměř všichni epidemiologové prohlásili, že je nezbytné pokračovat v maskách v davu, když jsou lidé v blízkosti ostatních, kteří neznají svůj stav očkování.

READ  Studie zjistila dvojnásobný oběh Atlantského oceánu

„Masky jsou druhou nejužitečnější preventivní strategií pro vakcíny,“ řekl profesor Reifman.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *