Stonehenge protestní nátěr viditelně nepoškodil. Je to čisté a připravené k nástupu do převratu

Stonehenge protestní nátěr viditelně nepoškodil.  Je to čisté a připravené k nástupu do převratu

Londýn (AFP) – Ruiny Stonehenge Který přežil tisíce let, zdá se po klimatu nepoškozený Demonstranti byli zatčeni nastříkat na něj oranžovou barvu, řekl ve čtvrtek úředník.

Nick Merriman, výkonný ředitel English Heritage, uvedl, že dělníci kameny očistili a téměř 4500 let starý památník je zjevně neporušený.

„Je to těžké pochopit a jsme hluboce zarmouceni,“ řekl Merriman BBC Radio 4. „Toto je vandalismus jedné z nejslavnějších památek na světě.“

Místo světového dědictví UNESCO bylo znovu otevřeno a očekávalo se, že bude hostit tisíce lidí Obdivovatelé slaví letní slunovratNejdelší den v roce na severní polokouli, pátek brzy.

Reportérka AP Karen Shammasová informuje o protestu v oblasti Stonehenge před oslavami převratu.

Stonehenge byl postaven na větrem ošlehané pláni v jižní Anglii v etapách začínajících před 5000 lety. Jeho původ a účel zůstávají poněkud záhadné, ačkoli kamenný kruh odpovídá východu slunce o letním slunovratu a západu slunce o zimním slunovratu, přitahuje davy spiritistů, kněží a uctívačů slunce.

73letý muž a 21letá žena byli ve čtvrtek propuštěni na kauci poté, co byli předchozího dne zatčeni pro podezření z trestného činu poškození majetku, poškození antické památky a odrazení osoby od výkonu zákonné činnosti.

Aktivistická skupina Just Stop Oil převzala odpovědnost za tento čin ve středu a zveřejnila video ukazující muže identifikovaného jako Rajan Naidu, jak střílí oranžovou mlhu z hasicího přístroje na vertikální mohylu.

Lidé shromáždění na místě bylo slyšet křičet „stop“ a jedna osoba zasáhla, běžela směrem k Naidu a chytila ​​ho za paži. Když se ho muž snažil odtáhnout od památníku, do boje se zapojil další muž a zápasil s barvou.

Druhá demonstrující Niamh Lynchová (21) stihla hodit tři kameny, než ji zastavili.

Just Stop Oil řekl, že barva je vyrobena z kukuřičného škrobu a v dešti se rozpustí.

READ  Opoziční vůdci v Gruzii vyzývají Spojené království, aby se postavilo proti návrhu zákona o zahraničním vlivu

Odborníci vyčistili oranžový prášek z kamenů, protože měli obavy, jak bude reagovat s vodou, řekl Merriman.

Tento reklamní trik byl jedním z dlouhé řady vandalských činů Just Stop Oil s cílem upozornit na klimatickou krizi. Protesty ustaly Sportovní událostiobarvené Slavná umělecká díla A Způsobilo to dopravní zácpy. Tyto akce vedly k odsouzením, trestům odnětí svobody a široké kritice.

Premiér Rishi Sunak rychle odsoudil demonstraci Stonehenge a označil ji za „hanebný čin vandalismu“. Jeho hlavní protikandidát ve volbách příští měsíc, vůdce labouristů Keir Starmer, označil skupinu za „ubohou“ a uvedl, že škoda byla „obscénní“.

Skupina znovu udeřila v pátek, kdy si připsala zásluhy na svém postřiku Malování soukromých letadel Na letišti mimo Londýn. Dvě ženy byly zatčeny.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *