Sterling Česká republika se připravuje na čtvrtfinále | Sportovní

Saitama, Japonsko – Americký basketbalový tým mužů prohrál své první dva exhibiční zápasy v létě v Las Vegas, úvodní zápas na této olympiádě přerušil a ve finále týmové hry se snažil eliminovat Českou republiku.

Na ničem z toho teď nezáleží. Američané míří do čtvrtfinále olympijských her v Tokiu s cílem znovu získat zlato.

Jason Tatum získal 27 bodů, Kevin Durant přidal 23 bodů a vytvořil dvojici rekordů na olympiádě NBA a Spojené státy porazily v sobotu Čechy 119: 84, aby si zajistily místo ve vyřazovací fázi.

„Myslím si, že se naši kluci soustředili opravdu dobře a odvedli opravdu dobrou práci, aby se každý den prosazovali prostřednictvím tréninku,“ řekl trenér USA Gregg Popovich. „Doufejme, že to dokážeme udržet i nadále. Musíme to udělat, pokud chceme být úspěšní.“

Zach Lavigne získal 13 bodů, Puppy Holidays 11 a Jeval McGee skončil 10 bodů pro Spojené státy. Američané v první čtvrtině nastříleli 7 na 20, v následujících 26 minutách pak vytvořili 33 ze 44 střel, z toho 21 z 25. Na začátek druhé půle.

„Je zábavné sledovat to a být toho součástí,“ řekl Holiday.

Spojené státy (2: 1) skončily ve skupině A na druhém místě za Francií, ale v úterním čtvrtfinále na základě nerozhodného výsledku FIBA ​​se připojí k Francouzům, Austrálii a vítězi dnešního zápasu mezi Slovinskem a Španělskem -zlomový systém, který obsahuje bodový diferenciál.

O těchto čtvrtfinálových střetnutích rozhodne dnes večer remíza, ale Spojené státy se nyní ujistily, že minimálně do semifinále nebudou muset čelit žádnému ze tří vítězů skupin.

Blake Shelp nastřílel 17 bodů za Českou republiku (1–2), která se ujala 10bodového vedení brzy a v polovině třetí čtvrtiny byla ještě mezi 60–54.

„Myslím si, že v první polovině jsme hráli opravdu dobře. Ve druhé polovině nám došel benzín,“ řekl český trenér Ronen Ginzburg.

Durant, který překonal Carmela Anthonyho jako amerického olympijského hráče všech dob a nejvíce branek během hry, zaznamenal 3 ukazatele, aby dokončil třetí čtvrtinu a zablokoval 22-6, čímž dal Američanům náskok. 22 jít v posledním čtvrtletí.

O skóre už nikdy nebylo pochyb a Durant řekl, že rekord v bodování byl pro něj jednu noc zvláštní, když Američané vytvořili 48bodový obrat z 10bodového poklesu na 38bodový náskok.

„Jen myslíš na všechny lidi, kteří v té show hráli,“ řekl Durant. „Je skvělé být mezi takovými jmény. Carmelo je muž, se kterým jsem hrál ve dvou olympijských týmech. V těchto hrách jsem viděl jeho styl a pokusil jsem se ukrást některé z jeho technik.“

Ondřej Palvin nastřílel 15, Jan Veselý 13 a Tomáš Satoransky přidal 12 bodů za vyřazené Čechy. Spojené státy, Francie, Austrálie, Španělsko, Slovinsko, Německo, Itálie a vítěz dnešního zápasu mezi domácími Argentinou a Japonskem budou hrát v úterý, přičemž jejich naděje na medaili jsou stále neporušené.

Jednou za sezónu je čas vyhrát nebo jít domů. Čtvrtfinále bylo kolo, ve kterém se Spojené státy pokazily v poslední velké mezinárodní soutěži, basketbalovém mistrovství světa v Číně před dvěma lety. Američané prohráli s Francií a nakonec obsadili sedmé místo.

Tady je to všechno o medaili a jen o jedné medaili.

„Neplánujeme získat bronz ani stříbro,“ řekl americký záložník Keldon Johnson.

Češi postoupili v první čtvrtině o 10, stříleli 65 procent oproti 35 procentům Američanů v prvních 10 minutách. Se soupiskou, která obsahuje pouze jednoho hráče NBA – Satoranského – se nezdálo, že by se ze Spojených států báli nejméně.

„Gratuluji USA,“ řekl Satoransky, který prozradil, že hraje na olympiádě se zraněním stehna, které podle něj bude potřebovat čas na zotavení. „Bohužel jsme nemohli pokračovat se stejným typem basketbalu po prvním poločase. Jsou jasně nejlepším týmem na světě.“

Durant poskytl USA svůj první náskok v polovině druhého čtvrtletí, což je trojitý index, který zvýšil počet Američanů na 34-33. Vedení nakonec dosáhlo až sedmi, než se USA v první polovině usadily na výhodě 47: 43.

To zanechalo některé v davu – stovky lidí, kteří byli ve spodní míse na náměstí, přestože nebyly prodány žádné lístky – více než trochu znepokojení. Byli mezi nimi členové německého týmu, jejichž naděje na kvalifikaci jednoho z nejlepších týmů na třetím místě brzdil výsledek tohoto zápasu.

Na začátku čtvrté se Němci mohli uvolnit. Podle McGeeho také Američané, kteří velmi sebevědomě míří do čtvrtfinále. Po nějaké době spolu a nějaké nepříznivosti, tým číslo 1 na světě vypadá opět jako nejlepší.

„Ztráta ti rozhodně pomůže růst,“ řekl Holiday.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.